Vodafone nahradil konzultanty automatem. První samoobslužnou prodejnu najdete v Praze

Pražská prodejna Vodafonu na Letišti Václava Havla dostala nový kabát. Tentokrát se nejedná pouze o kosmetické nebo designové úpravy, z klasické menší pobočky umístěné v příletové hale se vyloupla první plně automatizovaná samoobslužná prodejna.

Poslouží primárně pro turisty přilétající do Prahy, kteří si v automatu rovnou mohou zakoupit SIM kartu českého Vodafonu a vyhnout se tak roamingovým poplatkům, pokud jejich domácí operátor nepochází ze zemí EU.

Na výběr jsou tři druhy předplacenek

Jak už bylo řečeno, základem prodejny je nově prodejní automat. Vypadá podobně jako automaty, které se používají na prodej občerstvení nebo například hygienických roušek a dalších drobných předmětů. U Vodafonu je naplněn sadami předplacených SIM karet, platí se výhradně platební kartou.

Automat prodává konkrétně tři druhy předplacených karet – klasickou Předplacenou kartu 30 (s maximální denní útratou 30 Kč) za 200 Kč a dále speciální edice karet pro turisty a návštěvníky Data SIM for Visitors s 10 nebo 20 GB dat. Tyto karty se prodávají za 800, resp. 1299 Kč a jsou tedy cenově extrémně nevýhodné i na předražené české poměry. Turisty z mimoevropských zemí ale i tak mohou vyjít o něco výhodněji než jejich vlastní tarif v roamingu.

Vodafone nedávno představil vlastní lokátor v podobě přívěšku:

V prodejně jsou dotykové monitory pro prezentaci prodávaných produktů ve třech jazycích: česky, anglicky a rusky. Zákazník tak má možnost získat veškeré detailní informace o daném produktu, než si ho zakoupí. Součástí prostoru je i posezení pro zákazníky s podložkami pro bezdrátové dobíjení telefonů.

Diskuze (15) Další článek: Smartphony přepisují herní průmysl. Mobilní hry už vynášejí více než ty počítačové a konzolové dohromady

Témata článku: Předplacené karty, Vodafone, Evropská unie, Prodejny, Praha, Kabát, Prodejna, Letiště Václava Havla, Automaty, Karta, Poplatek, Pro +, Konzultant, Vodafone — Heureka.cz