Vodafone navyšuje rychlost internetu u neomezených tarifů na 10 Mbit/s

Vodafone navyšuje rychlost internetu u neomezených tarifů na 10 Mbit/s

Vodafone po dvou měsících od uvedení Neomezených tarifů navyšuje maximální povolenou rychlost stahování z 5 na 10 Mbit/s. Změna přichází v reakci na provedený průzkum zákaznické spokojenosti, který si operátor nechal zpracovat u společnosti Kantar CZ. Podle něj údajně stačila většině zákazníků i původní rychlost a někteří respondenti měli jako důvod pořízení tarifu uvést dobrou cenu.

„Data ukazují, že nové tarify, včetně Neomezeného, zákazníky zaujaly a že i tolik diskutovaná rychlost připojení 5 megabitů za sekundu nebyla v praxi problémem. Přesto, abychom nikoho nenechali na pochybách, jsme se po prvních měsících ostrého provozu rozhodli rychlost oficiálně stanovit na 10 megabitů za sekundu,“ říká Enrique Vivas, viceprezident Vodafonu Czech Republic pro nefiremní zákazníky.

Nové generace tarifů Red a Neomezený představil Vodafone na konci června. Největší kritika směřovala na snížení rychlosti stahování na 5 Mbit/s a počáteční netransparentnost v komunikaci tohoto omezení (místo uvedení skutečné rychlosti nicneříkající marketingová formulace „HD experience“), dále vynucené aktivování pevného internetu a zapojení nejméně dvou osob, aby cena za Neomezený tarif dávala smysl. Nyní je alespoň první omezení trochu mírnější.

Diskuze (24) Další článek: Váš Telefon u Galaxy Note10+: Jak bude komunikovat smartphone s počítačem?

Témata článku: Neomezená data, Tarify a mobilní služby, Internet, Mobilní data, Vodafone, Neomezený tarif, Rychlost, Kritika, Spokojenost, Vodafon Czech Republic, Zákazníci, Neo, Mbit/s, Megabit, Rychlost stahování, Tarif


Určitě si přečtěte

Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 8

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin