Vodafone podpoří seniory. 80 z nich dostane telefon nebo tablet a naučí se s internetem

Nadace Vodafone zahájila program, v němž se zaměří na digitální vzdělávání seniorů. Ve své firemní sbírce vybral operátor téměř 330 tisíc korun, které nyní věnuje na specializované kurzy práce s moderními technologiemi. Cílem projektu připravovaného se sdružením SenSen je, aby si starší lidé našli cestu k novým technologiím a využívali je pro vzdělávání, zábavu a také komunikaci s rodinou a přáteli. 

V kurzech se 80 seniorů naučí pracovat s internetem a mobilními zařízeními. Pro svoji potřebu také získají chytrý telefon nebo tablet s mobilním připojením. Do firemní sbírky se zapojili zaměstnanci Vodafonu v celé republice – od techniků, přes prodejce až po vedení společnosti. 308 dárců přispělo částkou 164 956 Kč. Tu Nadace Vodafone již tradičně zdvojnásobila a navýšila na celkových 329 912 Kč.

Pomoci můžete i vy

Kromě darování 80 přístrojů, na jejichž pořízení přispěli zaměstnanci Vodafonu, vyzývá operátor k pomoci také širokou veřejnost. Až do konce ledna je možné ve všech prodejnách Vodafonu darovat nepoužívaný, ale stále funkční chytrý telefon pro osamělé seniory. Není nutné, aby měl kompletní příslušenství. Nabíječku a případně další doplňky dodá Nadace Vodafone. Telefony následně poputují k seniorům.

Diskuze (11) Další článek: Poprask ve střední třídě. Xiaomi Mi 10T Lite má vše podstatné a ještě k tomu skvěle vypadá

Témata článku: Tablety, Vodafone, Internet, Pro seniory, Chytrý telefon, Charita, Senior, Vzdělávání, Operátor, Nadace Vodafone


Určitě si přečtěte