Vodafone představil nejlevnější smartphone v ČR

Vodafone 858 Smart je s cenou 2 577 Kč nejlevnějším smartphonem na českém trhu. Jaký je? Mrkněte na fotky, čtěte první dojmy.

Vodafone dnes pořádal tiskovou konferenci, na níž se chtěl pochlubit svou strategií na prodej chytrých telefonů, ale hlavně uvést na český trh nejlevnější smartphone – Vodafone 858 Smart. S prodejem smartphonů je u nás Vodafone zřejmě nejdále, i jako nejmenší operátor jich prodá nejvíce. Další data v bodech:

 • První čtvrtletí 2011 prodal Vodafone 53 % všech smartphonů prodaných mobilními operátory koncovým zákazníkům
 • Smartphony tvoří 80 % celkové nabídky Vodafone
 • Téměř 60 % všech telefonů prodaných u Vodafone jsou Smartphony, letos se operátor hodlá dostat na nějakých 70 %, což už bude na hranici současných možností
 • Průměrný iPhonista prodatuje nejvíce, za ním je Android a na třetím místě Symbian
 • První WP7 telefon se do nabídky Vodafonu dostane až na podzim s updatem Mango a českým Marketplace
 • Za rok 2010 prodal Vodafone 200 000 smartphonů
 • Android v prodejích u Vodafone překonal Symbian, je to ale stále těsné
 • Vodafone CZ: Android 41 %, Symbian 37 %, Apple iOS 21%, ostatní 1 %
 • Globálně: Android 36 %, Symbian 27 %, Apple iOS 17 %, RIM 13 %, ostatní 7 %
 • Momentálně mezi high-end telefony vedou dvě dvoujádra – HTC Sensation a Galaxy S II
 • Celkově nejprodávanější jsou Nokia C5-00, Samsung Galaxy Mini a Ace

Nejlevnější Android

Vodafone 858 Smart byl už dříve ohlášen jako nejlevnější smartphone na českém trhu, prvně nás tedy zajímala cena. Je to 2 577 Kč i s 2GB paměťovou kartou. Prodávat se bude od 1. července v černé a bílé barvě.

Technická data telefonu si prohlédněte zde, já teď zkusím zprostředkovat první dojmy z telefonu. Je to solidně zpracovaný low-end, který se nemá za co stydět. Plasty drží a nevržou, design se firmě Huawei povedl, subjektivně se mi více líbí bílá varianta, má na sobě jemný perleťový efekt. Kvality displeje odpovídají ceně, tady se žádné překvapení nekoná – rastr je hrubý, na přímém slunci si moc nepočtete, při prohlížení fotografií chybí multitouch. Fotoaparátu chybí autofokus, ale spoušť funguje trochu jinak, než u jiných fix-focus telefonů, k expozici dojde až po uvolnění virtuální spouště. Rychlost systému opět odpovídá ceně, nicméně vše funguje a jako první smartphone Vodafone 858 Smart svým uživatelům poslouží.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

K 858 Smartu bude možné objednat barevné kryty, a to po celý červenec s 15% slevou. Některý z připravených krytů bude stát 277 Kč, pokud si chcete vytvořit vlastní, zaplatíte 327 Kč. Na vytváření krytů připraví Vodafone na internetu speciální aplikaci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefon přijde na trh s aplikací Updates – jde o jednoduchý widget, který poslouží jako průvodce kvalitními aplikacemi. Tipy bude servírovat přímo Vodafone. Komu se widget nebude líbit, může jej odinstalovat. 

Klepněte pro větší obrázek 
Pro představu o velikosti telefonu - srovnání s Google Nexusem S
Diskuze (82) Další článek: Nokia N8 dostane s Annou autofokus pro natáčení videa

Témata článku: , , , , HTC Sensation, HTC Sensation XE, HTC Sensation XL, Nokia C5, Nokia C5 5MP, Nokia C5-03, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy Mini, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S II, Pře, Nejlevnější smartphone, Celý červenec, Voda, Kvalitní aplikace, Smartphone, SMA,