Vodafone zmenší plastový nosič SIM karty, časem chce přejít kompletně na eSIM

Vodafone podobně jako O2 přistoupí k odpovědnějšímu nakládání s plastovým materiálem a bude svým zákazníkům poskytovat SIM karty vlisované do plastového nosiče o poloviční velikosti. Dosud se SIM vylamovala z platíčka o velikosti platební karty, většina materiálu tak zůstávala nevyužitá. Zároveň s kartou poloviční velikosti se také zmenší rozměry papírového přebalu.

Iniciativa mateřské skupiny Vodafone Group na zmenšování plastového nosiče existuje už od roku 2019. Tuzemský Vodafone se k ní přidává letos na jaře. Operátor uvádí, že tímto krokem v České republice za rok ušetří bezmála 3 tuny plastu a 2,25 tun papíru, což má být dohromady ekvivalentem 223 tun emisí oxidu uhličitého, tedy asi tolik, jako když se spálí 111 tun uhlí nebo co za rok vyprodukuje 50 aut.

Pětina prodaných smartphonů je s eSIM

Eliminování přebytečného materiálu na letitých plastových SIM kartách ale nemá být konečným stupněm ekologičtějšího počínání firmy. Vodafone chce časem přejít kompletně na elektronickou kartu eSIM instalovanou přímo v každém telefonu. V současnosti ale tuto technologii podporuje pouze několik výrobců a obvykle pouze u nejvyšších modelových řad smartphonů.

Ve svých interních statistikách Vodafone potvrzuje, že využití eSIM ze strany zákazníků pozvolna narůstá. „Na konci roku 2020 jsme evidovali v naší síti zhruba 20 000 zákazníků s eSIM, současně došlo i k výraznému nárůstu prodejů eSIM smartphonů. Jejich podíl na celkových prodejích telefonů činil téměř 20 %,“ uvedla Jana Bálková, produktová specialistka Vodafonu.

Jak funguje eSIM:

Diskuze (63) Další článek: Aplikace iKiosek má už tisíce stažení. Najdete v ní všechny tituly CNC, včetně časopisu Computer

Témata článku: Operátoři, Vodafone, eSIM, Ekologie, SIM, Udržitelnost, Iniciativa, Tuna, Oxid uhličitého, Nakládání, Karta, SIM kart, Nosič, Česká republika, Vodafone Group, Velikost, SIM karta, Zákazníci, Vodafone — Heureka.cz