Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

  • Na infolince operátora nemusíte dostat správné informace
  • Pokud máte starší tarif, na výpověď bez sankce máte nárok
  • Výpověď můžete podat na prodejně nebo poslat poštou

Ještě než skončí letní prázdniny, zatrhne Vodafone zákazníkům se staršími tarify zpomalené surfování po překročení základního datového limitu. Psali jsme o tom zde. Redakci MobilManie se následně ozvali čtenáři, kteří na lince operátora dostali informaci, že odstoupení od smlouvy pro zhoršení podmínek není možné, ale opak je pravdou, což nám potvrdilo i tiskové oddělení Vodafonu.

Platí následující: máte-li některý ze starších tarifů Vodafonu (u těch nových představených letos už zpomalená data nejedou), kterého se avizované rušení zpomaleného surfování po vyčerpání základního datového limitu týká, můžete odstoupit od smlouvy bez sankcí. Změna platní od 25. srpna, do té doby máte čas výpověď podat, avízo byste měli najít i na faktuře:

Klepněte pro větší obrázek
Vodafone upravuje podmínky ve váš neprospěch, můžete vypovědět smlouvu bez sankcí

Od 25. srpna tak zaplatíte za data nad rámec tarifu dle ceníku, pokud máte nyní zpomalený režim aktivní, měl by vám Vodafone nastavit službu DataLimit na nulu, tzn. že se neprovede žádné automatické dokoupení dat. Tím pádem vám internet přestane fungovat a přijdete tak o „výhody skvělé datové sítě“, jak píše Vodafone ve sdělení na faktuře.

Jak na výpověď

Výpověď můžete podat na prodejně, nebo vyplňte tento formulář a pošlete ho na adresu Vodafone Czech Republic a.s., náměstí Junkových 2/2808, 155 00 Praha 5. Firemní zákazníci (na IČ) najdou formulář tady.

Postačí ale čistý papír, na ten je třeba uvést jméno majitele, telefonní číslo, kontakt, datum a vlastnoruční podpis. Nezapomeňte uvést důvod – zhoršení podmínek z důvodu blokace dat po vyčerpání základního datového limitu, viz sdělení na faktuře výše.

Součástí ČVOPu je také nejbližší možné datum přenosu. 1. až 3. číslice je kód pro původního poskytovatele. 4. až 7. číslice označuje první možné datum přenosu vašeho telefonního čísla ve formátu MM.DD.

Doporučení: výpověď podejte a počkejte si na telefonát s retenční nabídkou. Když nepřijde, můžete se rozhodout zda své ČVOP (14místné číslo oprávnění pro přenos) využijete či nikoli. Jen nezapomeňte, že ČVOP má omezenou platnost (60 dní po vystavení). Minimálně pro vás mohou být výhodnější letošní tarify:

Vhod vám může přijít diskuze na našem fóru a zkušenosti ostatních čtenářů týkající se ukončení smlouvy s mobilním operátorem a s retenčními nabídkami Vodafonu.

Jak vybrat mobil s nejlepším poměrem výkon/cena:

Diskuze (14) Další článek: O2 odpojilo čísla, přesto účtovalo nevyužité služby. Absurdní, rozhodl ČTÚ

Témata článku: Tarify a mobilní služby, Operátoři, Mobilní data, Vodafone, Paušál, FUP, Výpověď, Zhoršení podmínek, Firemní zákazník, Ukončení smlouvy, Tarif, Operátor, Číslice, Blokace, Výše, Jak, CIS, Odstoupení, Datový limit, ČVOP, Vodafone Czech Republic, Vodafon Czech Republic, Voda, Faktura, Letní prázdniny, Vodafone — Heureka.cz