Volejte s T-Mobilem neomezeně (přehled bleskovek)

Nokia letos uvede šest mobilů s EDGE - Oskar prodlužuje Štědré hodiny - Eurotel snižuje aktivační poplatky - Nastavení MMS pro všechny telefony - Britská škola zakázala fotomobily - a další zajímavosti.
Volejte s T-Mobilem neomezeně (přehled bleskovek)

V tomto článku naleznete přehled všech krátkých zpráv uplynulého týdne. Seřadili jsme je od nejčtenějších.


T-Mobile nabízí neomezené hovory za cenu tří minut (už je to oficiální)
Náš silvestrovský článek o takřka neomezeném telefonování za cenu tříminutového hovoru v síti T-Mobile opravdu nebyla kachna. Právě dorazila tisková zpráva, která naše informace oficiálně potvrdila.

Nokia letos uvede dalších šest mobilů s EDGE
Nokia letos dodá celkem třináct telefonů s podporou rychlých datových přenosů EDGE. Pokud budeme počítat s tím, že jich má zatím sedm, dalších šest nás ještě čeká.potvrdila.

Oskar prodlužuje Štědré hodiny
Oskar prodloužil možnost zúčastnit se akce Štědré hodiny až do konce ledna. Je možné, že jde o reakci na pondělní akci T-Mobilu, z pohledu uživatele to je však jedině dobrá zpráva.

Eurotel snižuje aktivační poplatky
Podle neoficiálních, ale hodnověrných informací Eurotel ode dneška snižuje aktivační poplatky u svých mobilních telefonů. Aktivace k dotovanému telefonu na 1 824 Kč (dříve 3 654 Kč), aktivační poplatek k nedotovanému telefonu stojí 1 Kč (dříve 604 Kč).

Nastavení MMS pro téměř všechny telefony
Distributor mobilních telefonů GSMobil Group pravidelně pro potřeby svých dealerů vydává návod s nastavením MMS pro většinu mobilů na českém trhu. Získali jsme svolení publikovat ho i na MobilManii.

Barevná fantazie s Motorolou V600
známém ruském serveru Mobile-Review proběhla soutěž o nejvydařenější barevné ztvárnění vrcholného modelu Motorola V600. Tento skvěle vybavený kovový skvost vyšperkovalo celkem 2657 autorů.

Bluetooth míří do aut
O vzrůstající oblibě bezdrátové technologie Bluetooth svědčí i zájem ze strany automobilek. V Itálii se v těchto dnech dostává do prodeje speciální akční model oblíbeného vozu Toyota Yaris Blue.

Oskar má více než 1,5 milionu zákazníků
Ve čtvrtém čtvrtletí 2003 si Oskara aktivovalo celkem 109 000 nových zákazníků. Za uplynulý rok 2003 získal Oskar celkem 367 000 nových klientů.

Zítra začíná T-Mobile prodávat MDA II – už opravdu
Tiskový mluvčí společnosti T-Mobile Jiří Hájek nám potvrdil, že od zítřka bude ve všech českých značkových prodejnách operátora k dispozici nový komunikátor MDA II.

Je to tady: britská škola zakázala fotomobily
Koncem prosince jsme zveřejnili bleskovku, že sdružení skotských učitelů se zasazuje o zákaz používání mobilních telefonů vybavených fotoaparátem ve školách.

SiemensMania: nabízíme nový web pro fanoušky Siemensů
Výsledkem spolupráce MobilManie.cz se známým českým serverem SiemensMania.com jsou nové stránky určené výhradně pro fanoušky mobilních telefonů Siemens.

Symbian je 35x úspěšnější než Microsoft Smartphone
Podle článku zveřejněného na serveru Forbes.com prodal Microsoft v loňském roce 230 000 kusů chytrých mobilních telefonů s operačním systémem Microsoft Smartphone.

Ceny předplacených sad Go a Twist na příští týden
Eurotel i T-Mobile aktualizoval svůj ceník předplacených sad. Od 12. ledna jsou upraveny některé ceny, podívejte se na změny.

Nové modely od palmOne na obzoru
Na čínskom servere www.tompda.com sa objavili obrázky a špecifikácia nových modelov firmy palmOne, Zire 31 a Tungsten E2.

Eurotel měl ke konci roku 4,2 milionu zákazníků
Společnost Eurotel Praha, spol. s r. o., si v roce 2003 nejen udržela, ale nadále posílila své vedoucí postavení na českém telekomunikačním i mobilním trhu, když ke konci roku registrovala ve své síti rekordní počet téměř 4 215 000 zákazníků.

Nová verze Data Suite pro Siemens SX1
Na francouzském webu My-Siemens.com se objevila nová verze softwarového balíku Siemens Data Suite 1.5. Zatím přesně nevíme, co je v ní konkrétně nového, ale snad budou opraveny nedostatky minulé verze.

Novinka na MobilManii: Poradna má svoji vlastní doménu
Je to sice jen drobnost, ale může se hodit: do sekce Poradna na MobilManii se nyní rychle dostanete přímým zadáním adresy poradna.mobilmania.cz.

Nové low-end modely Sony Clié budou mít WiFi
Po dlhšom čase sa znovu dostali na povrch informácie o nových modeloch Sony Clié. Jedná o vylepšené modely TJ37/27 k súčasným TJ35/25. Nové modely by mali stále bežať na Palm OS 5.2 a nie na nedávno predstavenej novej verzii 6.

Ericsson už nevyrábí mobily, natož aby je rozdával (další kachna)
Původně jsem tuto bleskovku opravdu nechtěl psát. Ale když jsem do své e-mailové schránky dostal asi pátý e-mail, který mi nabízí mobilní telefon Ericsson zdarma, nemohu jinak.

Benchmark pro telefony se Symbianem
Futuremark (3DMark, PCMark) jakožto jeden z vedoucích poskytovatelů softwaru na měření výkonu oznámil aktivitu v oblasti chytrých telefonů a komunikátorů.

Zajímavá hračka: bluetoothové hlasité handsfree Motoroly
Motorola představila zařízení HF800 Portable Wireless Speaker. Je to hlasité handsfree, které s telefonem komunikuje prostřednictvím Bluetooth.

Bluetooth pro pevnou linku
Společnost Socket Communications, Inc. dnes oznámila uvedení bezdrátového 56K modemu pro kapesní a přenosné počítače. Modem jednoduše připojíte k telefonní lince a přes Bluetooth se spojíte se svým PDA nebo notebookem.

Plantronics M3500: bluetoothové sluchátko věhlasné značky
Plantronics včera na veletrhu CES uvedl nový model bluetoothového handsfree M3500. Zatím nejsou k dispozici jeho oficiální obrázky, ale podle některých zdrojů vypadá úplně stejně jako starší model M3000.

Historie mobilního telefonování
Na mezinárodním webu T-Mobilu lze najít hezky zpracovanou historii mobilní komunikace. První záznam je překvapivě už ze sedmnáctého století.

Samsung se dotahuje na světově druhou Motorolu
Korea Herald v dnešním článku uvádí, že Samsung v žebříčku největších výrobců mobilních telefonů útočí na druhé místo Motoroly.

Váš názor Další článek: Eurotel zrychluje internet přes GPRS

Témata článku: Ostatní, Motorola V600, Siemens SX1, BLE, Mobil, Blesk, Pře, MOBI, Neo, Vole, Zajímavá hra, Přehled, Akční model, Port wireless, T - Mobil, Wireless Speaker


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72