Volejte ze Skypu na pevnou neomezeně za 120 Kč měsíčně

O Skypu už každý určitě někdy slyšel. Ne všichni však vědí, že se Skypem se dá levně telefonovat i na mobily a pevnou linku. Skype uvádí nové neomezené tarify.

Skype představil nové neomezené tarifní plány pro VoIP hovory z počítače nebo mobilu na pevné a mobilní linky po celém světě. Zatímco ze Skypu na Skype probíhají hovory (nebo videohovory) zcela zdarma, na pevnou nebo mobilní linku jsou tyto služby u většiny poskytovatelů SIP zpoplatněny. Za samotné přidělení telefonního čísla a čísla SIP serveru se obvykle neplatí nic nebo jen symbolické poplatky, stejně tak se v této formě telefonování málokdy setkáte s paušálem. Skype však přichází s novými tarifními programy Unlimited pro neomezené volání v rámci jedné ze 170 zemí světa, uvnitř regionu (Evropa, Amerika) nebo po celém světě. Služba pak vychází ještě levněji než při účtování impulzů obvykle v řádech setin dolarů za minutu. Obvyklý způsob tarfikace bývá 1+1.

Za 260 Kč do celého světa

Dobrou zprávou je, že mezi zmíněnými 170 zeměmi světa nechybí Česká republika, méně už potěší, že u nás zatím není možné použít neomezený paušál k volání na mobily ale pouze na pevné linky. Měsíční poplatek za volání ze Skypu na pevnou v rámci tarifu Unlimited Country je stanoven na 5,95 dolaru měsíčně, při současném kurzu řeckou krizí oslabené koruny tedy přibližně 120 Kč. Za tuto částku můžete neomezeně volat ze Skypu po celé naší vlasti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Se Skypem si zavoláte také z mobilu. Podporována je většina chytrých Nokií se Symbianem třetí a páté edice

Pokud často voláte do jiných Evropských zemí, vyplatí se paušál Unlimited Europe s neomezeným voláním do 25 evropských zemí včetně ruských metropolí Moskvy a Petrohradu. Měsíční poplatek činí v tomto případě 7,95 dolaru, tedy asi 160 Kč. Nejvyšší tarif slouží k telefonování po celém světě, například do Ameriky nebo na Nový Zéland si zavoláte už za 12,95 dolaru měsíčně, přibližně 260 Kč.

Klepněte pro větší obrázek
Skype pro iPhone najdete v AppStoru

Se Skypem se dá telefonovat i nad vybraný paušál, zde už však budete platit za impulzy navíc. V případě hovorů na mobilní linky v rámci České republiky je cena za minutu hovoru stanovena na 0,213 dolaru, tedy asi 4,30 Kč. Na takovou minutovou sazbu se dá dosáhnout s množstvím tarifů našich operátorů, pro spoustu lidí ale i v tomto případě může Skype znamenat levnější alternativu. Pro volání na Slovensko, které je mezi zeměmi obsluhovanými SIP službami Skypu nováčkem, platí sazby 0,246 dolaru za minutu na mobil a 0,078 dolaru za minutu na pevnou linku.

Z počítače i mobilu

Pro volání se Skypem na pevnou nebo mobilní linku je nutné mít založený účet Skype. V jeho nastavení si vyberete požadovaný tarif, vyplníte fakturační adresu a rozhodnete se, zda si chcete volání předplatit na měsíc, čtvrt roku nebo rovnou celý rok. Při roční platbě bude aplikována patnáctiprocentní sleva. Na volání mimo zvolený paušál pak slouží předplacený kredit. Ten je platný půl roku, za tuto dobu je nutné z něj alespoň jednou zavolat. Dobíjí se v sumách 5 nebo 10 euro.

Klepněte pro větší obrázek
Takto vypadá hovor se Skypem na Nokii N900

Pro samotné telefonování pak stačí zdarma stáhnout přímo ze stránek Skype aplikaci pro PC (k dispozici je instalace pro Windows, Mac OS X i Linux), pokud chcete telefonovat opravdu mobilně a vlastníte nějaký smartphone, potom máte možnost nainstalovat si Skype klient přímo do svého telefonu. Skype pracuje na Symbianu, Windows Mobile, iPhonu a také tabletech Nokia s operačním systémem Maemo, včetně Nokie N900. Výhodou takového řešení je sdílení vašeho běžného telefonního adresáře, volání se Skypem v telefonu tedy probíhá stejně jako běžné mobilní volání.

Diskuze (38) Další článek: EU chce uvolnit jednotné frekvenční pásmo pro LTE a WiMAX

Témata článku: Apple iPhone 4GB, Petrohrad, Země světa, Neo, Vole, Kč/měs, Meš, Předplacený kredit


Určitě si přečtěte