Úniky a spekulace o iPhonu 15. Verze Pro a Ultra se přiblíží iPadům, přes kabel je připojíte ke 4K displeji

  • Apple telefony ukáže až v září, už teď však víme to podstatné
  • iPhone 15 bude mít oblejší hrany a dostane i masivní fotomodul
  • Na spodní hraně bude konektor USB-C

Oživeno 5. května 2023 | Z dřívějška už víme, že letošní iPhony „povinně“ přejdou na konektor USB-C, jenže v oblasti datových přenosů budou panovat rozdíly. Základní modely iPhone 15 mají podporovat datové přenosy přes standard USB-C 3.2, který má maximální rychlost 20 Gbps, jenže iPhone 15 Pro a iPhone 15 Ultra mají podporovat i datové přenosy s technologií Thunderbolt 3, tj. s přenosovou rychlostí až 40 Gbps.

Pro běžné uživatele tento rozdíl zřejmě nebude podstatný, u profesionálního využití iPhonu však bude rozdíl doslova propastný. U modelů Pro a Ultra má být totiž možné přes kabel propojit iPhony s externími 4K displeji, a zobrazovat na nich určitý druh obsahu. Tedy to, co dnes dokáží jen ty nejdražší iPady, a bez jakéhokoliv nutného adaptéru. Tímto způsobem má být např. vidět živý výstup na externím monitoru v průběhu natáčení 4K videa pomocí iPhonu. Funkce se má stát součástí iOS 17, využít ji však budou moci pouze výše uvedené modely.

Letos by se navíc měly rozevřít cenové nůžky mezi základními a vybavenějšími iPhony, které mají zdražit o zhruba čtyři tisíce korun. Oproti základním modelům mají verze Pro a Ultra stát minimálně o 9 tisíc více. Na druhou stranu se očekává, že dražší modely dostanou funkce navíc, které alespoň „na papíře“ ospravedlní tak výrazný cenový rozdíl.

Zdroj: Techradar, Forbes

Úniky a spekulace o iPhonu 15

V pravidelně aktualizovaném článku mapujeme veškeré novinky týkající se vývoje, designu a funkcí letošního iPhonu 15

Diskuze (192) Další článek: Samsung napovídá, jaké budou hodinky Galaxy Watch6. Prostřednictvím nadstavby One UI 5 Watch

Témata článku: Apple, iPhone, Spekulace, Design, Příslušenství, Kovová konstrukce, Displeje, USB-C, Premiéra, Dynamic island, Trojitý fotoaparát, Únik, Rendery, Evropská unie, Twitter, Konektor, Lightning, Displej, Evropa, Spodní hrana, Kabel, Rámeček, Asie, LTPS, Hrana, iPady na Heureka.cz