Dostali jsme možnost přednostně vyzkoušet nové Sony Ericssony. Přečtěte si naše první dojmy, podívejte se do živé fotogalerie.
Kapitoly článku:
I když byly všechny nové Sony Ericssony ještě nefinální, přesto vám nabízíme naše první dojmy. Mějte ale na paměti, že konstrukční i softwarové vlastnosti se ještě mohou měnit. Pokud vás zajímá, kdy se telefony dostanou do prodeje, podívejte se sem.
Sony Ericsson R306
Tento model, který se bude specializovat hlavně na rádio, na mě příliš velký dojem neudělal. Na první pohled je jasné, že se jedná spíš o lowend. Bílé provedení nepůsobí nijak výjimečně, navíc na stříbrné přední části se rychle zabydlely otisky prstů. Žádné nadšení jsem neprojevil ani u tlačítek na předním krytu – proč jsou tak malá a navíc ještě zapuštěná? Spoustě uživatelů bude jejich ovládání určitě dělat potíže.

Naopak z klávesnice nikdo obavy mít nemusí. Tlačítka sice vypadají atypicky, ale díky velkým rozestupům se s nimi pracuje bez problémů. Až příliš netradiční už ale jsou kontextové klávesy, které jsou zcela zapuštěné do povrchu telefonu. Za tu krátkou dobu, co jsem telefon měl k dispozici, jsem se s nimi nestihl sžít. K srdci mi nepřirostl ani kruhový ovladač, po kterém velmi snadno klouže prst.
Sony Ericsson W760i
Ani model W760i designem nenadchnul. A přitom se jedná o jeden z nejlépe vybavených walkmanů! HDSPA a třímegapixelový foťák jistě nebudou k zahození, W760i ale prostě působí nudně. Jen se podívejte na zadní stranu – jediný proužek a víc nic. Vzhledem prostě tenhle walkman neoslnil. Nutno ovšem přiznat, že jsme měli k dispozici méně výraznou variantu (v prodeji se objeví snad i červená verze a nezlobili bychom se ani, kdyby se objevila dříve pro walkmany typická oranžová).

Konstrukce přístroje ještě rozhodně nebyla finální, vysouvání totiž bylo až příliš obtížné. Nejsme si ale jistí, nakolik se změní tlačítka numerické klávesnice, která mají hodně malou odezvu. Naopak čtyřsměrný ovladač chválím už nyní, díky zdrsněnému středu se s ním pracuje výborně.

Sony Ericsson C702
Z celé nabídky nových Sony Ericssonů působila C702 zdaleka nejsympatičtěji. Přiznávám, že na tom svůj podíl rozhodně měla výrazná podoba s legendárním modelem T610. Jsem opravdu zvědavý, jestli výrobce půjde v připodobňování ještě dál a nabídne verzi s bílo-černou barevnou kombinací.

Sony Ericsson C702 zastupuje novou řadu C, ve které narazíte na Cybershoty, tedy mobilní telefony, které by měly nabídnou kvalitní fotoaparát. Nová C702 toho ale přinese mnohem víc – po dlouhé době je tu konečně nějaký Sony Ericsson se zvýšenou odolností. Konstrukci musím označit za vynikající už u tohoto předprodukčního vzorku.
I přes to, že na telefonu bylo vidět, že je odolnější než spousta jeho kolegů, do kategorie outdoor bych ho nezařadil. To by musel mít ještě alespoň krytku pro konektor a také reproduktor na zadní straně nevypadal, že by si poradil s prachem nebo vodou. O něco víc ale C702 určitě vydrží – sejmutí zadního krytu není tak snadné jako u dalších mobilů, hodně se mi líbila také krytka objektivu fotoaparátu, která při posouvání kladla přesně ten správný odpor. Sama od sebe by se určitě nepohla, ale její odsunutí prstem zas bylo překvapivě snadné.


Osobně jsem hodně zvědavý na zkušenosti z delšího používání C702. Hlavní ovladač měl na můj vkus totiž až příliš ostré hrany. Uvidím, jak se na něj budou prsty tvářit po několika dnech mačkání. Naopak funkční klávesy mě nezklamaly i přes to, že nebyly příliš velké. Tlačítka se sluchátky výrazně vystupují nad povrch a zřetelně tím vše oddělují.
Sony Ericsson C702 bude určitě hodně úspěšný model. Design se povedl a ve funkcích se těšíme na vestavěnou GPS.
Sony Ericsson G900
V nové řadě řada smartphonů s dotekovým displejem bude právě tento model prozatím nejvyšším zástupcem. Od prvních chvil se mi hodně pletl s hůře vybavenou G700; devítistovka nabídne podstatně lepší foťák. Miniaturní objektiv na zadní straně mi sice nepřipadal, že si poradí s pětimegapixelovými fotkami, hodně nenápadně ale působí celý telefon a tak budeme ve výsledném testu spíše příjemně překvapeni. K fotoaparátu ještě jednu poznámku – výrobce slibuje automatické zaostřování na místo, které určí uživatel. Stačí prstem ťuknout do příslušného bodu na displeji a mobil bude ostřit právě tam.

Sony Ericsson G900 jasně zapadne do manažerské třídy, přesto by se mi ale líbilo, kdyby byl alespoň o malý kousek extravagantnější. Působil snad až příliš nudně, kromě proužku po stranách jsem nikde nenarazil na nic nápaditějšího.


V čem se mi naopak Sony Ericsson G900 líbil, byla velká a pohodlná klávesnice a také perfektní rozměry. Něco podobného u smartphonů stále není pravidlem a G900 vlastně mnohem více působí jako „hloupý“ mobil. Stylus na horní straně je hodně dobře ukrytý, myslím, že spousta uživatelů si bude stěžovat na jeho malou velikost. A dobrý dojem by si mohl G900 zkazit ještě kruhovým ovladačem, který nepůsobil nejpřesněji.

Sony Ericsson G700
O tomhle telefonu se dá říct v podstatě to stejné jako o G900. Opět se připravte na dobré rozměry a kvalitní klávesnici, pouze při mačkání čísla 2 jsem prstem pořád narážel do kruhového ovladače. I tentokrát je hlavní ovladač hodně malý, reaguje ale velmi přesně. Do dotekového displeje můžete ťukat stylusem, i v tomhle případě je ale hodně malý.

