Všechny nové Sony Ericssony, včetně cen a příslušenství

Nejlevnější z nových Sony Ericssonů koupíte pod tisícovku, osmimegová novinka se ale nechá pořádně zaplatit. Těšte se na říjen.
Kapitoly článku

Při příležitosti konání významného světového veletrhu mobilních techologií Communic Asia v Singapuru představila světová pětka na mobilním trhu nové produkty svého portfolia pro druhou půli roku 2008. Určena byla nová vlajková loď společnosti Sony Ericsson, nejnabitější ze Cybershotů C905. Telefon ohromí vedle 8Mpx fotoaparátu také bezdrátovým modulem Wi-Fi, jenž doposud býval doménou výhradně chytrých telefonů výrobce. Portfolio dále doplní první herní mobil F305, jednodušší telefon pro pořizování snímků z kategorie Snapshot, dva levné lowendy a několik druhů příslušenství.

Sony Ericsson J132: lowend z cenového dna

Na první pohled velmi nenápadný telefon se zařadí na úplný spodek nabídky. Sony Ericsson J132 nabízí jen tu nejzákladnější výbavu, a je tak určen pro zcela nenáročné uživatele. Novinka potěší příjemnými rozměry, které činí 100 × 45 × 12 mm a nízkou hmotností 75 g. Díky klávesnici z jednoho kusu plastu se do útrob telefonu nedostane tak snadno prach.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Výbava se omezila jen na to nejzákladnější. Displej je pasivní CSTN, disponuje úhlopříčkou 1,5“ a zobrazí 65 tisíc barev. Jeho rozlišení činí 128 × 128 bodů. Z funkcí v telefonu nejvíc zaujme FM rádio s RDS a integrovaná svítilna, která využije svítivosti displeje. Pro poslech rádia najdete v základním balení stereofonní handsfree a co je u Sony Ericssonu velmi nezvyklé, sluchátka zapojíte do standardního konektoru 3,5mm. Oblíbená rozhlasová stanice vás můžete také ráno probouzet. Vnitřní paměť telefonu činí 4 MB. Slot na paměťové karty, wap nebo fotoaparát byste hledali marně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Sony Ericsson J132 podporuje sítě GSM o frekvencích 900 a 1 800 MHz. Vyrábět se bude v černé a světle modré barvě, pro český trh je ale určena pouze první jmenovaná. Prodávat se začne v říjnu tohoto roku za devět set korun.

Sony Ericsson K330: pokračuje v tradici

S modelem K330 Sony Ericsson navazuje na tradici předchozích jednodušších telefonů K300, K310 a K320. Ty vždy patřily mezi nejlevnější telefony v nabídce Sony Ericssonu, na druhou stranu nabídly dostatek základních funkcí. V podobném duchu se nese i nově představený K330. Údaje si budete moci prohlédnout na displeji s rozlišením 128 × 160 pixelů, který je schopen zobrazit až 65 tisíc barev.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Velmi se mi líbí kapesní rozměry přístroje, které jsou 100 × 45 × 12 milimetrů při hmotnosti 75 gramů. Pravděpodobně hlavní inovací, kterou ocení většina budoucích majitelů, je vyšší kapacita telefonního seznamu a také kapacita pro textové zprávy. Do adresáře se vejde až 1 000 kontaktů, zpráv pojme celkem 450.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefonu nechybí FM rádio ani fotoaparát. Ten disponuje rozlišením VGA, na rozdíl od některých nových modelů, které mají nižší rozlišení fotoaparátu než dva megapixely, ale umí natáčet video. Omezujícím faktorem bude paměť telefonu, která se zastavila na hodnotě 10 MB. K330 se bude na český trh dodávat v černozlaté barvě, existovat ovšem bude ještě černozelená varianta. Do prodejen se dostane v říjnu za šestnáct set korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Sony Ericsson S302: ideální pro momentky

Můj první telefon s fotoaparátem. Tak by se dal charakterizovat účel, který má model S302. Má přinést fotoaparát těm uživatelům, kteří by dříve na focení mobilem ani nepomysleli. Tomu je uzpůsobeno celé ovládání, které se nese ve znamení maximální jednoduchosti a intuitivnosti. Rozměry telefonu činí 101 × 46 × 11 mm, hmotnost je příjemných 79 g. Telefon se tedy řadí mezi velmi malé a lehké přístroje. Displej má standardní rozlišení 176 × 220 pixelů, podobně jako u jiných modelů i tento zobrazí až 262 tisíc barev a díky aktivní technologii TFT nebude mít problémy ani na slunci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pravděpodobně největším tahákem bude na zadní straně umístěný digitální fotoaparát, který nabídne rozlišení 2 megapixely. Bohužel nenabídne autofocus. Uživatelé jsou tak z velké části odkázáni na prohlížení fotek pouze na displeji, pro prohlížení fotografií v PC již kvalita dostatečná pravděpodobně nebude. Určitě potěší možnost nahrávání videa. Interní paměť telefonu bude přibližně 20 MB, což sice není mnoho, ale vzhledem k podpoře paměťových karet Memory Stick Micro se nemusíte o dostatek místa bát.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Celkově mám z modelu S302 trochu rozpačité pocity. I když S302 určitě patří do nižší třídy nesmíme zapomenout na fakt, že na trhu je již model K550i, který nabídne kvalitnější fotoaparát a stojí necelé tři tisíce korun. Sice není vzhledově tak povedený, jako model S302, ale po funkční stránce nabídne více. Telefon bude nabízen ve dvou barevných variantách šedé a modré, přičemž primárně pro český trh je určena šedá. V prodejnách se S302 objeví v měsíci říjnu, připravit si musíte 3 a půl tisíce korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Témata článku: Sony, , , , Sony Ericsson C905, Sony Ericsson F305, Sony Ericsson J132, Sony Ericsson K330, Sony Ericsson S302, Příležitost konání, Nový headset, Son, Nov, Bluetooth příslušenství, Eri, Světová pětka