Vstup nové značky je za dveřmi. Vivo spustilo český web i sociální sítě

Česká republika se dočká dalšího významného hráče ze segmentu chytrých telefonů. Jedna z Top 5 světových značek, čínské Vivo, v nejbližších dnech oficiálně začne působit na našem trhu. Dosud probíhá přípravná fáze, v rámci ní firma spouští české internetové stránky a také svůj lokální facebookový a instagramový účet.

Na stránkách můžeme zatím zhlédnout medailonek, který je stejný jako pro ostatní evropské země, kde Vivo začalo působit už na podzim loňského roku. Dočteme se také základní fakta o firmě, která je stejně jako její sesterské značky Oppo, Realme a OnePlus součástí obřího čínského konglomerátu BBK Electronics. Na českém trhu tak dojde mimo jiné i k bitvě „sourozenců“, protože Realme zde působí už druhým rokem a loni získal tuzemského distributora i OnePlus.

Přijde i 5G model?

Některé sekce webu jsou zatím překlápěny a lokalizovány z jiných jazyků. V nejdůležitější produktové sekci jsou zatím uvedeny tři modely smartphonů, se kterými pravděpodobně Vivo započne svoji českou cestu – Y11s, Y20s a Y70. Řada Y u Viva reprezentuje nižší a střední třídu. Firma má samozřejmě v portfoliu i vyšší kategorii, pro Evropu je to aktuálně model Vivo X51 5G.

Zda se i s touto novinkou počítá pro český trh, to zatím nevíme. Bližší informace se objeví v nejbližších týdnech, kdy se Vivo českému zákazníkovi oficiálně představí, uvede na trh první část portfolia, zveřejní ceny zařízení a také oznámí, kterými prodejními kanály se jeho smartphony a případně i další zařízení budou k zákazníkům dostávat.

Diskuze (12) Další článek: 5G tarify v nedohlednu, operátoři oprašují staré „výhodné“ nabídky

Témata článku: Vivo, Smartphony, Chytrý telefon, Sociální sítě, Marketing, Kampaň, VST, Značka, ENC, Nová značka, Evropská země, SPU, Internetové stránky, BBK Electronics, Český web, Česká republika, Mobilní telefony na Heureka.cz