Vyberte si: nejošklivější a nejhorší telefony na našem trhu

Jaký mobilní telefon je nejlepší, nejhezčí, nejkvalitnější? V těchto otázkách máte možná jasno, ale které telefony krásy moc nepobraly, vypadají jako laciné hračky nebo nepříjemně vržou? Na to se vám pokusíme odpovědět sami a uvítáme i vaše názory!
Kapitoly článku

Nabídka mobilních telefonů na našem trhu je velmi rozmanitá a každý model se snaží něčím nalákat. Některý cenou, jiný bohatou výbavou, další třeba originálním designem, kvalitní konstrukcí nebo líbivým vyzváněním. Jsou telefony, které splňují většinu z těchto podmínek a mají proto dobře vyšlapanou cestičku k velkému úspěchu. Ale vždy existuje i druhá strana mince, v našem případě se jedná o takové mobilní telefony, které dokáží zákazníka některou ze svých vlastností odpudit.

Všichni jsme se v redakci zamysleli a vybrali jsme telefony, které se nám z nějakého důvodu nelíbí. A právě podle těchto důvodů jsme je zařadili do jednotlivých kategorií s výstižnými názvy. Výběr je založen pouze na našich subjektivních názorech a budeme velice rádi, když v diskusi naši volbu doplníte nebo vyvrátíte. Bereme v úvahu pouze mobilní telefony, které jsou momentálně v prodeji.


Kreatury

Do této kategorie jsme zařadili telefony, které se nám prostě nelíbí a máme pocit, že zdaleka nebudeme sami. Jako první se nám vybavila Motorola C115, která vypadá jak figurka eskymáka. Největší zásluhu na tom má výrazný kruhový rámeček displeje a také baculaté tělo přístroje. Na jednu stranu to telefonu může pomoci, protože se jako prostý low-end neztratí mezi fádní konkurencí.

Klepněte pro větší obrázek 

U značky Nokia jsme nemuseli dlouho přemýšlet. Už v diskuzi pod recenzí Nokie 2650 někdo z čtenářů napsal, že mu telefon připomíná dámskou hygienickou pomůcku a přestože se jedná o dosti pubertální myšlenku, něco je na ní pravdy. Stačí si tohle véčko otevřít. Celý vnitřek telefonu včetně klávesnice je vytvořen z měkkého bílého materiálu a telefonu navíc chybí klasický kloub, prostě se jen ohne. Někomu se tento designérský výstřelek možná zalíbí, nám se ale telefon líbí pouze zavřený.

Klepněte pro větší obrázek 

Nokia má ještě jeden známější kousek, který se nechvalně proslavil svým odvážným pojetím. Je jím Nokia 7600, neboli „padající list“. Představa designérů Nokie se jaksi minula se vkusem zákazníků a když byla čtvercová obluda se zaoblenými rohy na svou dobu velmi slušně vybavená, cena kolem osmnácti tisíc korun byla posledním hřebíkem do rakve prodejního úspěchu. O nepohodlné klávesnici z laciného plastu ani nemluvě. Přesto se tento telefon za stále vysokou cenu doprodává ještě teď.

Klepněte pro větší obrázek 

Nezlobte se na nás, ale za kreaturu považujeme i Nokii N-Gage QD. Pokud se na tento přístroj díváme jako na mobilní telefon, je to podivná příšera neurčitého tvaru. Navíc veliká a těžká. Z hlediska hodnocení jako kapesní herní konzole se pochopitelně hodnocení obrátí k lepšímu.

Klepněte pro větší obrázek

Nelíbí se nám ani „pudřenka“ Sagem myC3-b, možná je to ale tím, že jsme muži. Tato červenostříbrná škatule je totiž určena výhradně ženám a ty se s námi možná začnou přít. Tohle véčko ale působí jako kýč, navíc je jaksi nepřirozeně široké a hyzdí ho velká externí anténa. Tady nás, milé dámy, zkrátka nepřesvědčíte.

Klepněte pro větší obrázek

Podobně možná budeme čelit vlně odporu se Siemensem CFX65. Variace hranatého telefonu z levného šedivého plastu ozdobeného chromově lemovanou, fialovomodrou kapkou je značně nesladěná a nevyvážená. S tímto telefonem rozhodně moc parády neuděláte, je to ale jinak docela šikovně vybavené véčko za rozumnou cenu. Z nabídky německého výrobce se nám už dlouho nelíbí Siemens MC60, který si možná vybavíte podle hrůzné klávesnice ve tvaru X, jejíž tlačítka jsou navíc tvarována tak, aby tvořila kruh. Vypadá to až moc „divně“. Naštěstí je tento telefon docela starý a tak už zřejmě brzy opustí obchody a přestane nás strašit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek


Plasťáky

Je to telefon nebo laciná plastová hračka ze stánku vietnamského obchodníka? Pokud nás u některého z telefonů napadaly podobné otázky, zařadili jsme jej do této kategorie. Někdy je plast nekvalitní, že je to na první pohled vidět, jindy vzhled telefonu degradují například nevhodně zvolené barvy.

Jako první se nám vybavily Siemensy řady A, především pak Siemens A60. Materiál i barevné kombinace maskují telefon do dětského chrastítka. Je to škoda, velmi levný telefon s barevným displejem by se jistě s lepšími kryty mnohem lépe prodával i za trochu vyšší cenu. Už je ale dost starý a na jeho místo nastoupil Siemens A70, který už vypadá o poznání lépe. U levné řady A se dá tato nectnost zcela přehlédnout, u Siemensu C65 už docela zamrzí. Laciné plasty spolu se základními barvami bez nápadu jsou jednou z drobných brzd jinak velmi úspěšného prodeje, za který se zasloužila především velmi dobrá funkční výbava. Podobně musíme hodnotit i véčko Siemens CF62.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Také Motorola by u některých svých levných modelů mohla trochu změnit strategii. Low-endové stříbrné véčko Motorola V171 na obrázků vypadá docela dobře, použité plasty jsou ale značně degradující. Motorola V220 je naopak po funkční stránce poměrně atraktivní véčkový telefon, nicméně použité materiály mohou některé potencionální zákazníky odradit. A to i přesto, že je telefon po konstrukční stránce pevný a nevrže.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Samostatnou kapitolu pak tvoří Motorola C650. Jedná se o mobil klasické konstrukce, jehož spodní polovina je celkem normální. V horní části se výrobce pustil do experimentu, oprostil se od hran a horní díl zakončil zaoblenou špičkou. Možná by si tento mobil zasloužil místo v kategorii Kreatur, ale máme pocit, že špatný dojem na nás tato Motorola dělá kvůli podivnému plastu horní části, který se navíc předvádí na velké zaoblené ploše. Po funkční stránce je to s ohledem na cenu poměrně atraktivní telefon.

Klepněte pro větší obrázek

S plastovou hračkou si také snadno spletete Philips 655. Matný šedý plast sice na přední straně zdobí výrazný oválný prvek s displejem a zrcátkem k fotoaparátu, působí to nicméně jako litá kola na Trabantu. Philips 655 je po funkční stránce poměrně atraktivní a rozhodně nepatří mezi žádné low-endy, výrobce si proto mohl dát na použitých materiálech mnohem více záležet.

Klepněte pro větší obrázek 

Dobře na nás nezapůsobil ani Panasonic X500. Výrobce u tohoto vysouvacího modelu vsadil na netradiční designové pojetí, ale vzhledem k použitému materiálu případné okouzlení telefonem rychle opadne. A co teprve při vysunování, kdy o sebe nepříjemně dře plast o plast. Výrobce tento telefon však zabil především nepřiměřeně vysokou cenou.

Klepněte pro větší obrázek

Kdosi zvolal: „A co ta Sámerova hruška?“ Nezbývá než souhlasit, protože LG L1100 je také spíše hračkou pro mladé fanynky než solidně vypadajícím telefonem. Podepisuje se na tom především kombinace barev a celkové designové zpracování než samotná kvalita plastů. Je to zkrátka hruška, i když má stopku posunutou na stranu.

Klepněte pro větší obrázek

Trio Nokia, Samsung a Sony Ericsson zůstávají v této kategorii bez zástupců. Zvažovali jsme nominaci Nokie 1100 nebo Sony Ericssonu T290, ale vzhledem k ostatním jmenovaným telefonům na tom nejsou zase tak špatně. Vzpomněli jsme také na některé zástupce Alcatelu nebo Sagemu, ale ze stejného důvodu se do výběru nedostali.


V druhé kapitole
se podíváme na vrzálky a podivné šílenosti. Řekneme si, které telefony je lepší neslyšet a které jsou nejvetší brzdy.

Témata článku: LG, Motorola, Nokia, Samsung, Smartphony, Telefony, NAS, LG L1100, Motorola C115, Motorola C650, Motorola E398, Motorola V171, Motorola V220, Neonode N1m, Nokia 2650, Nokia 7280, Nokia 7600, Nokia 9300, Nokia N-Gage, Nokia N-Gage QD, Panasonic X300, Panasonic X500, Philips 650, Philips 655, Sagem myC-3bSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Fitbit ustupuje Googlu. Pixel Watch musí být výkonnější, než dříve oznámené nositelnosti od Fitbitu

Fitbit ustupuje Googlu. Pixel Watch musí být výkonnější, než dříve oznámené nositelnosti od Fitbitu

** Google před třemi lety odkoupil Fitbit ** Jeho podzimní novinky však postrádají spoustu funkcí ** Je to zřejmě proto, aby se vyzdvihl potenciál Pixel Watch

Martin Chroust
FitbitChytré hodinky
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace říjen 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace říjen 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Baterie se po čase nafukují. Jedna značka řeší tento problém častěji než ostatní

Baterie se po čase nafukují. Jedna značka řeší tento problém častěji než ostatní

** Na světě je video, na němž jsou Samsungy s nafouknutou baterií ** Stačí telefon nechat pár let v šuplíku ** Jak tomuto jevu zabránit, a kam odevzdat starý telefon?

Martin Chroust
BaterieSmartphony
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

V 90. letech už nemůže být o prudérnosti žádná řeč, a tak se vesele odhalovaly i největší hvězdy Hollywoodu. Kdo překoná Sharon Stone a její rafinované přehazování nohy přes nohu?

Marek Čech
Filmy a seriály
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Vyzkoušeli jsme Dynamic Island pro Android. Je univerzální a „pasuje“ na libovolný telefon
Martin Miksa
Dynamic islandPrůstřel v displejiVýřez v displeji