Vybíráme GPRS mobil: čím levněji, tím lépe

Připojujete se s mobilem na internet přes GPRS? Co takhle přístroj pouze na datování, který bude sloužit jako modem? Které mobily jsou ty nejlevnější? Jejich přehled vám předkládáme v rozsáhlém článku.
Vybíráme GPRS mobil: čím levněji, tím lépe
Kapitoly článku

Úvod

Před nedávnem jsme zveřejnili kompletní přehled mobilů s GPRS. Pokud však využíváte neomezený GPRS paušál od Eurotelu, budete pravděpodobně uvažovat nad tím, zda není praktické mít jeden mobil na volání a druhý čistě na datování (obdoba modemu u PC). Proto jsme pro vás připravili přehled nejdostupnějších mobilů na českém trhu, které mohou tuto podmínku splnit. U každého telefonu je odkaz na recenzi a nabídku u jednotlivých operátorů. Nechybí ani odkaz na internetový obchod Cybex.

Možná se budete divit, že jsme do přehledu zařadili rovněž dražší kousky jako Alcatel OT 715, Nokii 6310i či Sony Ericsson T68i. Důvod je prostý. Pokud využijete jedné z nabídek našich operátorů, můžete se dostat na cenu srovnatelnou s těmi nejlevnějšími mobily. Podrobnější informace získáte v následujících článcích, kde můžete rovněž porovnávat jednotlivé ceny. Některé telefony naleznete jak mezi dotovanými přístroji, tak v předplacených sadách. Můžete také využít z nabídek internetových shopů, tam se ale ceny liší "krám od krámu".

Speciální nabídky a aktuální ceny mobilů

Tip: Pokud vás zajímají podrobnější informace o datových přenosech GPRS a telefonech, jež podporují tuto technologii, podívejte se na tento článek.

Metodika

Teď už přichází slibovaný přehled těch nejdostupnějších mobilů s GPRS včetně jejich krátkého popisu. Ten se zabývá otázkou vzhledu, rozměrů a hmotnosti, výdrže, doby nabíjení, možnosti propojení s PC a rychlosti GPRS - tedy těmi nejdůležitějšími ukazateli, které nás v souvislosti s připojením k internetu přes GPRS zajímají. Pokud vám v přehledu nějaký mobil chybí, věřte, že jsme se článek snažili přizpůsobit aktuální nabídce českých operátorů. Vaše tipy v podobě dalších výhodných nabídek můžete uvádět v diskusi. Tam se také můžete svěřovat se zkušenostmi s GPRS připojením u vašeho mobilu.

Alcatel OT 715

Jeden z posledních modelů francouzského výrobce je zároveň jeho nejvyšší řadou. Můžeme jej tedy bez problémů nazvat vlajkovou lodí Alcatelu. Designově vyznává moderní hranaté křivky a je oděn do designu ve stylu retro. Rozměrný černobílý displej a rozložení klávesnice působí dojmem dálkového ovladače k TV. Velikost mobilu je 116 x 43 x 20 mm, hmotnost příjemných 88 gramů. Maximální pohotovost výrobce udává hodnotou 250 hodin, při hovoru pak 390 minut. Doba nabíjení je 3 hodiny. Telefon lze k počítači připojit prostřednictvím kabelu nebo infračerveného portu. GPRS se nabízí v konfiguraci nadstandardních 4 + 2 (class 10).
Odkazy: Recenze na MobilManii --- Cybex.cz

Ericsson T65

Na světlo světa přišel tento zajímavý přístroj na podzim roku 2001. Funkčně vychází z populárního T39m, nedisponuje však bezdrátovým infraportem ani podporou technologie Bluetooth. Pokud tedy budete připojovat T65 k počítači, což pravděpodobně budete, jste odkázáni pouze na možnosti kabelu. Vzhledově se tento Ericsson velmi povedl. Malé tělo přístroje (105 x 49 x 21 mm) a nízká hmotnost (94 gramů) - to se nám velice zamlouvá. Spolu s integrovanou anténou patří T65 mezi nejhezčí mobily na trhu. Pohotovostní výdrž se chlubí hodnotou 300 hodin, maximální doba hovoru atakuje 660 minut. Jak bylo zmíněno už na začátku, tohoto prcka propojíte pouze kabelem. Tím můžou data proudit až rychlostí 4 + 1 (class 8).
Odkazy: Recenze na MobilManii --- T-Mobile

Nokia 6310i

Typický manažerský mobil, jenž patří mezi nejoblíbenější ve své kategorii. Svým designem a kompabilitou příslušenství (nové Nokie používají jiný typ konektoru) sice už trošku pokulhává, stále patří mezi nejvybavenější mobily na trhu. Při prvním pohledu je zřejmá návaznost na předchůdce v podobě 6210, tento model však působí elegantněji a honosněji. Nepotěší ale rozměry, ty jsou 129 x 47 x 21 mm, váha je 111 gramů. Nadprůměrná je ovšem výdrž baterie - 408 hodin pohotovosti a 360 minut hovoru. Nabíjí se 2,5 hodiny. Telefon k vašemu PC můžete připojit třemi způsoby. Kabelem, infraportem či bezdrátovou technologií Bluetooth. Rychlost GPRS je 3 + 2 (class 6).
Odkazy: Recenze na MobilManii --- Eurotel --- T-Mobile --- Oskar --- Cybex.cz

Panasonic GD67

Tento mobilní telefon je zástupcem nižší třídy, nabízí však funkce mobilů tříd vyšších. Mladší uživatele jistě upoutá barevný displej, který zvládne zobrazit 256 barev. Tělo mobilu působí mírně baculatě, stříbrné provedení přidává kapku elegance. Rozměry jsou veskrze tradiční - 109 x 45 x 20 mm, hmotnost příznivých 81 gramů. V pohotovosti by měl tento mobilní telefon vydržet 190 hodin, při hovoru zhruba 390 minut. Plnou kapacitu baterie získá opět po hodině a půl nabíjení. Co se týče propojení mobilu s počítačem, zde je možné použít pouze kabelu. Žádná jiná možnost (rozuměj bezdrátová) není k dispozici. Teď to nejdůležitější. Rychlá data GPRS pracují v konfiguraci 4 + 1 (class 8).
Odkazy: Recenze na MobilManii --- Eurotel --- Oskar --- Cybex.cz

Sagem My X-3d

Právě máte tu čest s jedním z nejnovějších modelů od francouzského Sagemu. O čerstvosti tohoto telefonu dokládá fakt, že teprve v těchto dnech přichází na český trh. Jeho recenzi vám přineseme v jednom z příštích vydání. Vzhled mobilu je docela originální, nepodobá se totiž žádnému předešlému Sagemu. Pro vylepšení designu poslouží výměnné kryty. Velikost mobilu je 106 x 46 x 20 mm, hmotnost 92 gramů. Výdrž se chlubí hodnotou 240 hodin v pohotovnostním řežimu a 240 minut při hovoru. Doba nabíjení je 2,5 hodiny. Ve výbavě nalezneme rovněž infračervený port, pro datování můžete použít i kabel. Rychlost GPRS je 4 + 1 (class 8). Cenou by se měl vlézt do pěti tisíc korun.
Odkazy: Recenze na MobilManii

Témata článku: Ericsson R600, Ericsson T39m, Ericsson T65, Motorola C330, Motorola T192, Motorola T192emo (L), Motorola T720, Motorola T720i, Motorola Timeport 260, Motorola Timeport 280, Nokia 5100, Nokia 6100, Nokia 6310, Nokia 6310i, Nokia 6510, Nokia 6610, Nokia 6800, Nokia 7250, Nokia 7650, Nokia 8310, Nokia 8910, Nokia 8910i, Panasonic GD67, Panasonic GD87, Philips Fisio 620Přehled telefonů, které dostanou Android 12. Dočkají se topmodely i levnější smartphony

Přehled telefonů, které dostanou Android 12. Dočkají se topmodely i levnější smartphony

** Pixely už jej mají, nyní se čeká na další mobilní výrobce ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V níže uvedeném seznamu se dozvíte, kde aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Recenze monitoru Huawei MateView GT. Zaoblené 3K s parádními barvami

Recenze monitoru Huawei MateView GT. Zaoblené 3K s parádními barvami

Huawei vyrazilo do herní branže se svým prvním herním monitorem. A rozhodně vykročilo správnou nohou.

Michal Maliarov
RecenzeHardware
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Izrael rozšiřuje nabídku zbraní k elektronickému válčení proti dronům

Izrael rozšiřuje nabídku zbraní k elektronickému válčení proti dronům

** Společnost Israel Aerospace Industries představila dva nové přírůstky do svého portfolia systémů pro elektronický boj ** Ty mají čelit širokému spektru hrozeb na souši a na moři ** Jde o nové varianty systému Scorpius, které jsou založené na technologii AESA

Stanislav Mihulka
IzraelZbraněVojenství
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Samsung Galaxy M52 5G je zdařilý telefon střední třídy. Jen cenovka se tak úplně nepovedla

Samsung Galaxy M52 5G je zdařilý telefon střední třídy. Jen cenovka se tak úplně nepovedla

** Do redakce nám dorazilo letošní nejvýkonnější „emko“ od Samsungu ** Má zajímavý čipset, tři fotoaparáty a velkokapacitní baterii ** Pokud však telefon srovnáme s levnějším Galaxy A52s 5G, najednou už nevypadá až tak zajímavě...

Martin Chroust
GalaxyPreviewVideo
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Vybíráme nejlepší tlačítkové mobily pod stromeček. Některé zvládnou i WhatsApp

Vybíráme nejlepší tlačítkové mobily pod stromeček. Některé zvládnou i WhatsApp

** Klasické tlačítkové mobily se staly okrajovou záležitostí ** Někomu ale k používání stále bohatě postačují ** Z nabídky dostupných modelů vybíráme 15 nejlepších

Jan Láska
Nákup a ceny
Hry zadarmo, nebo se slevou: balíček Batmanových her a Dead by Daylight zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: balíček Batmanových her a Dead by Daylight zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce