Vybíráme nejlepší eSIM na léto. Toto jsou nejvýhodnější tarify na dovolenou v zemích mimo EU

  • Toto jsou oblíbené zahraniční destinace Čechů mimo Evropu
  • Koupíte si do nich datové eSIM u různých poskytovatelů
  • Vybrali jsme nejvýhodnější nabídky, cena není jediné kritérium

Pomalu se blíží čas letních dovolených, s nimiž se pojí starosti spojené s datovou konektivitou v zahraničí. V Evropě (alias roamingová zóna 1) i letos platí pravidlo „Roam Like at Home“, takže v zahraničí datujete se stávající SIM bez příplatku, a to podle podmínek svého datového tarifu, který však může mít v případě datově neomezených tarifů zavedený FUP limit platící pro zahraničí. Pro volání a textovky platí to stejné, podmínky jsou stejné jako v domácí síti. 

Klepněte pro větší obrázek
Datová eSIM je skvělá při cestách do zahraničí (mimo Evropu). Vybrali jsme oblíbené destinace Čechů a přinášíme srovnání cen 5GB datového limitu u nepoužívanějších eSIM aplikací

Pokud však cestujete mimo EU, máte prakticky tři možnosti. Buď akceptujete u své stávající karty vysoké roamingové poplatky na minutu volání, textovku nebo určitý objem přenesených dat, nebo si na místě pořídíte datovou SIM místního operátora. U smartphonů se však stále častěji setkáváme s podporou eSIM (u Androidů i iPhonů), které otevírají zřejmě nejlepší způsob, jak vyřešit datovou konektivitu v zahraničí. eSIM si zakoupíte dopředu, takže už při příletu můžete mít SIM kartu aktivní.

Cenově se sice nemusí vždy jednat o tu nejatraktivnější nabídku, ovšem cena jako taková je hodně relativní. Srovnali jsme cenové podmínky šesti služeb, které poskytují zahraniční eSIM. Konkrétně se jedná o Airalo, Revolut, Nomad, Holafly, Airhub, Alosim a Yesim. V oblíbených destinací Čechů (mimo EU) vám ukážeme, které ze služeb jsou zde nejvýhodnější. Protože se nabídky eSIM liší limitem FUP a dobou platností SIM, dáváme si minimální kritéria – alespoň s 5GB FUP (nebo s prvním vyšším) a minimálně týdenní platnost karty, která by pokryla běžnou dovolenou.

Přihlaste se
a zdarma dočtěte
tento článek

 

Po přihlášení můžete také
diskutovat pod články

Diskuze (28) Další článek: Honor 200 Pro je profík na portréty. Svůj um opírá o legendární studio Harcourt a také AI

Témata článku: , , , , , , , , , , Vietnam, Platnost, Airhub, Nomadu, Datum, Holafly, Egypt, Dominikánská republika, Thajsko, Spojené arabské emiráty, Operátor, Turecko, Evropa, Tarif, Nomad,