Vychytávka, kterou Apple zamlčel. AirTag bude částečně komunikovat i s Androidem

V týdnu Apple konečně představil AirTag, trackovací zařízení, které lze připnout k libovolnému předmětu a v případě ztráty jej najít skrze aplikaci Find My. Trackování funguje skrze Bluetooth, pomocí kterého jej dokáží vysledovat stovky milionů iPhonů s aktuálním iOS na celém světě. S iPhony 11 a novějším je díky technologii UWB schopné polohu AirTagu detekovat s přesností na centimetry.

Co když ztracený AirTag najde majitel telefonu s Androidem? Ač to na keynote nezaznělo, i na toto Apple myslel. Řešením je NFC čip uvnitř AirTagu. Pokud ho přiložíte k libovolnému smartphonu s NFC, otevře se webová stránka se sériovým číslem zařízení a s nouzovými informacemi.

Co v nich bude uvedené, je na majiteli. Nutné ovšem je, aby AirTag nejprve v aplikaci Find My označil jako ztracené, čímž mu bude dovoleno do systému zadat údaje jako telefonní číslo, případně jiný kontakt.

Diskuze (24) Další článek: Xiaomi má problém: Vlajková Mi 11 se přehřívá, část majitelů hlásí poškozené základní desky

Témata článku: Apple, iPhone, Android, Smartphony, iOS, NFC, Bluetooth, AirTag, Tracker, Aplikace, Vychytávka, Finda My, Apple iPhone na Heureka.cz