Vydražte utržené sluchátko nebo rovnou celou telefonní budku. O2 za to uspořádá kurzy internetové gramotnosti

Dnes byla odinstalována poslední telefonní budka na území České republiky. Stála v malé obci Hlubyně na Příbramsku, v rámci ji tzv. univerzální služby dotované státem ji provozoval operátor O2. Poslední dva roky z budky údajně nebyl uskutečněn ani jeden hovor.

Klepněte pro větší obrázek
Infografika O2 ukazuje, že telefonní budky zažily největší rozkvět na přelomu milénia

Milovníci nostalgie se ale ani přesto nemusí s budkami nadobro rozloučit. Operátor připravil prostřednictvím svojí Nadace O2 a portálu Aukro aukci, kde si zájemci mohou nejrůznější artefakty související s nemobilním voláním, ale rovnou i celou telefonní budku vydražit. Výtěžek z prodeje poputuje na vzdělávání.

Celá telefonní budka v retro designu známého hlavně před rokem 1989 má vyvolávací cenu 25 tisíc korun. Levnější jsou samotné telefonní automaty různých typů, jejichž vyvolávací cena začíná na 500 až 1 000 korun. Pokud chcete vlastnit utržené sluchátko z automatu, můžete jej v aukci začít dražit už od stokoruny.

Za každých sto korun, které se podaří vybrat, zajistí Nadace O2 pro jednoho žáka základní školy odborný seminář zaměřený na rozvoj dovedností nezbytných pro bezpečné používání internetu. Aukce trvá do neděle 27. června 2021. Všechny dražené předměty si můžete prohlédnout v galerii tohoto článku.

V Amazonu využívají prostor velký jako telefonní budka pro relaxaci:

Diskuze (1) Další článek: Sněmovna schválila bič na nevyžádaný telemarketing. Obchodníci mohou volat jen s výslovným souhlasem

Témata článku: O2, Aukce, Retro, Kuriozita, Dražba, Internet, Telefonní automat, Nostalgie, Gramotnost, Operátor, Telefonní budka, Aukro, Česká republika, Malá obec, SluchátkoNokia vzkřísila legendární 6310. Obrněná XR20 má zase 5G a bezdrátové nabíjení

Nokia vzkřísila legendární 6310. Obrněná XR20 má zase 5G a bezdrátové nabíjení

** Nokia představila tři velmi odlišné telefony ** Přivítejte tlačítkáč, „plácačku“ s obří baterií a levný odolný 5G smartphone ** U Nokie XR20 můžete navíc počítat s jednorázovou bezplatnou výměnou displeje

Martin Chroust
Android 11Legendy
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červenci 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červenci 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny