Vydržíte celý příští rok bez smartphonu? Pak můžete získat až 100 tisíc dolarů

Vydržíte celý příští rok bez smartphonu? Pak můžete získat až 100 tisíc dolarů

Dokážete se vzdát mobilního telefonu na celý rok? Taková výzva je asi pro většinu lidí naprosto nepředstavitelná – znamenala by návrat o 25 let zpátky, kdy neexistovaly prakticky žádné smartphony, o mobilních datech se nám ani nesnilo a ani jsme tehdy nevěděli, k čemu by mohla sloužit.

Účastníci soutěže o 100 tisíc amerických dolarů, kterou vyhlásil výrobce nápojů VitaminWater, se přesně do takové „doby předsmartphonové“ vrátí. Pokud vydrží bez chytrého telefonu celých 365 dní roku 2019, sodovkárna mu vyplatí 100 tisíc dolarů (cca 2,25 milionů korun), uvádí portál USA Today.

Soutěžící přitom nebude úplně odříznutý od světa. K používání dostane klasický tlačítkový telefon a povoleny na něm bude mít pouze hlasové hovory. Zájemci se ve Spojených státech mohou do soutěže přihlásit přes sociální sítě Twitter nebo Instagram. Zda celou dobu trvání soutěže nepodváděli, může na konci roku podle pravidel pomoci odhalit mimo jiné i detektor lži.

A co vy? Zvládli byste celý rok bez smartphonu?

Diskuze (18) Další článek: Tlačítkové telefony chytily druhý dech. Jejich prodeje rostou v kuse už celý rok

Témata článku: Smartphony, Mobilní data, USA, Chytrý telefon, Soutěže, Kuriozita, Instagram, Twitter, Hlasový hovor, Celá doba, Nápoj, Dolar, Mobilní telefon, Sociální síť, USA Today, Telefon, Příští rok, Celý den, Celý rok


Určitě si přečtěte

Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče