Vyhledávejte na Googlu kreslením. Stylus nepotřebujete, vystačíte si s vlastním prstem

  • Pokud v mobilech vyhledáváte na Googlu, tohle určitě neznáte
  • Přímo na webu Googlu totiž můžete nechat rozpoznat psaný text
  • Tato možnost je určena pro platformy Android a iOS

Ve smartphonech můžete k vyhledávání na Googlu využít celou řadu způsobů. Hlavní je samozřejmě hledání podle zadaného textu, alternativně lze vyhledávat podle obrázku či pomocí hlasu. Buď jej nadiktujete přes tlačítko na vaši klávesnici, nebo k převodu mluveného slova do psané podoby využijete řešení od Googlu. Existuje ještě však třetí možnost. Věděli jste, že v mobilu můžete na Googlu vyhledávat i podle toho, co na displej nakreslíte?

Spuštění této funkce je velmi jednoduché. Stačí ve vašem prohlížeči přejít na domovskou stránku Googlu, kde vše potřebné nastavíte. V prohlížeči Safari na iOS se vám v levé části obrazovky ukáže tlačítko se třemi pruhy, po jehož stisknutí přejděte do Nastavení. V rámci něj si aktivujte funkci „Psaní rukou“ a stiskněte tlačítko uložit. Na Androidu toto tlačítko chybí, k Nastavení vyhledávání se však dostanete před položku Nastavení v patičce domovské stránky Google. Aktivace a uložení změn jsou pak úplně stejné jako u iOS.

Klepněte pro větší obrázek
K vyhledávání na Googlu můžete použít psaní rukou, a to přes celou plochu webu Googlu

Od této chvíle můžete na displejovou plochu kreslit, a Google vaše kresby automaticky převede do textové podoby. Navíc vám ve spodní části displeje přibude mezerník a také tlačítko pro smazání znaků. Jakmile na displej napíšete sloto nebo více slov po sobě (kreslit můžete i přes všechna tlačítka nebo přes logo Googlu), text se automaticky převede do elektronické podoby. Díky prediktivnímu slovníku však máte možnost text ještě před uložením upravit.

Vcelku nenápadná funkce je k dispozici pro telefony s Androidem 2.3 a novějším či pro tablety s Androidem 4.0 a novějším. Google sice uvádí, že iPady a iPhony kreslení při vyhledávání využít nemohou, u redakčního iPhonu s nejnovější verzí iOS jsme však mohli kreslit bez jakýchkoliv problémů. Vyzkoušejte, a uvidíte sami, zda vás bude kreslení „bavit“ více, než psaní textů či hlasové diktování.

Diskuze (2) Další článek: Exynosy mají zůstat autům. Samsung ustavil nový procesorový tým, bude přímo podléhat mobilní divizi

Témata článku: Google, Android, iOS, Google, Stylus, Webový prohlížeč, Vyhledávač, Safari, Text, Mobil, Kreslení, Domovská stránka, Vyhledávání, Tlačítko, Telefony s Androidem na Heureka.cz