Vyhlížíme OnePlus Nord 2. Nástupce první generace přijde na trh v červenci

Značka OnePlus sice teprve nedávno představila model OnePlus Nord CE, nejednalo se však o nástupce prvního Nordu, jako spíše o jeho upravenou a levnější variantu. Firma brzy představí i model Nord N200 5G, a v zákulisí se hovoří i o dalším modelu Nord 2. Chce snad výrobce z brandu Nord vybudovat to stejné, co Samsung ze své řady Galaxy? Podle plánů na zahlcení střední třídy několika podobnými modely to tak skutečně vypadá...

Skutečný nástupcem OnePlus Nord má nabídnout 6,43" AMOLED displej s rozlišením Full HD+, 90Hz obnovovací frekvencí a zabudovanou čtečkou otisků prstů. Baterii o kapacitě 4 500mAh dobijete zrychleně minimálně 30 Watty. Fotoaparáty mají částečně výrazně vycházet z OnePlus 9 Pro. Hlavní 50MPx foťák (fotočip Sony IMX766) doplní 8MPx širokáč a 2MPx snímač pro rozmazání pozadí nebo makro. Tak jako tak se bude jednat jen o foťák „do počtu“. Selfie má mít rozlišení 32 MPx.

Výkon zajistí čipset Mediatek Dimensity 1200. Telefon se bude nabízet v paměťových konfiguracích 8/128 a 12/256 GB. Představení OnePlus Nord 2 se očekává 9. července, přičemž cenově by se měl smartphone pohybovat lehce nad modelem Nord CE, tedy v cenové relaci 8 - 10 tisíc Kč.

Via 91mobiles

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Váš názor Další článek: Šetří už i na hodinkách. V balení Galaxy Watch 4 možná bude chybět nabíječka

Témata článku: Oneplus, Smartphony, MediaTek, Spekulace, Sítě 5G, Trojitý fotoaparát, Dimensity 1200, OnePlus, Full HD +, Červenec, MediaTek Dimensity, Model, Nástupce, Nord CE