Výhoda OLEDů končí. Čtečku otisků pod displejem nově dostanou i LCD panely

Optická čtečka otisků prstů pod displejem byla až dosud doménou displejů typu OLED, které jsou tenčí a pro prosvětlení snímačem daleko vhodnější, než jiné displejové technologie. Tato výhoda však již brzy skončí. Čínská společnost BOE na veletrhu MWC v Šanghaji oznámila, že úspěšně dokončila vývoj LCD displeje se zabudovanou čtečkou otisků, který bude moci být nasazen i u těch nejlevnějších smartphonů.  

BOE se tak muselo poprat s větší tloušťkou displeje, která je dána i přídavnou vrstvou v jeho struktuře, která zajišťuje samotné podsvětlení. BOE slibuje, že LCD displeje kompatibilní s optickou čtečkou otisků prstů začne vyrábět na konci roku 2019, do prvních levných smartphonů by se tyto displeje mohly dostat začátkem příštího roku. BOE nasazením čtečky otisků pod LCD panely ospravedlňuje analýzami, podle kterých se v roce 2018 se prodalo 85% smartphonů s LCD displeji, a jen 15% telefonů s OLED panely.

Tento trend se sice pomalu přesouvá k OLEDům, a to nejen v prémiovém segmentu, ale i u telefonů vyšší střední třídy, ale i tak je zde obrovská základna levných mobilů, které tak brzy přijdou o mnohdy nevzhlednou proláklinu pro čtečku otisků na zadním krytu.

S poddisplejovou čtečkou otisků přišlo loni v lednu jako první Vivo:

Zdroj Digitimes

Diskuze (28) Další článek: V roamingu EU jako doma, ale ne víc než doma. Kdy mohou operátoři služby zpoplatnit

Témata článku: , , , , , , , , Šanghaj, Čtečka, Otisk, Levný smartphone, Čtečka otisků, Pan, Panel, DOS, Displej, ? Displej