Vyhrajte pouzdra z pravé kůže

Už dlouho jsme na MobilManii nepsali o pouzdrech pro mobilní telefony. Do redakce se nám ale dostalo pár zajímavých kousků, které určitě stojí za pozornost. Jde o luxusní kožená pouzdra švédské značky Krusell.
Vyhrajte pouzdra z pravé kůže

Když si pořizujete nový mobilní telefon, vybíráte ho také podle vzhledu. Proto ho pak určitě nechcete schovávat v neforemném pouzdře. Co ale můžete dělat, když má mobil už po pár dnech nošení v tašce poškrábaný displej a odřený kryt? Řešením je koupit si pořádné pouzdro z kvalitního materiálu, které je samo hezkým módním doplňkem a navíc plní ochrannou funkci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Originální fotky pouzder Krusell pro Sony Ericsson K500i • Samsung E700

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola Razr V3 • Nokia 7200

Švédská firma Krusell nabízí pouzdra z pravé kůže, šitá na míru konkrétním modelům telefonů. Všechna pouzdra jsou elegantní, v decentních barvách, takže ani po připevnění k oděvu nijak zvlášť neruší. Pouzdra mají maximálně jednoduché tvary, hladký povrch a jedinou „ozdobou“ je stříbrný ovál nebo nášivka s logem výrobce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Poznámka odborníka: Ačkoli si asi každý dokáže představit, jak vypadá kožené pouzdro, termín kůže se ve skutečnosti používá pro jiný materiál. U pouzder a většiny dalších kožených výrobků se totiž mezi profesionály mluví výhradně o usni. Kůže je totiž materiál nezbavený srsti zvířete, po vyčinění a dalším zpracování se z ní stane useň, ze které se vyrábí produkty. V článku samozřejmě zůstaneme u známějšího termínu.

Na míru nebo pro všechny

Pouzdra na míru pro jednotlivé mobilní telefony jsou vyrobena z tenké černé kůže a těsně doléhají přímo k mobilu. Přední část je z průhledné fólie, takže při hovoru není nutné mobil z pouzdra vyjímat. Jsou přístupné všechny funkce včetně konektorů pro nabíjení a handsfree. Pokud má telefon klasickou konstrukci, zavírají se pouzdra většinou na zip. V nabídce jsou ale také pouzdra na véčkové, vysouvací i jiné mobily speciální konstrukce. U nich je zavírání řešeno vždy originálně, magnetem nebo drukem.

Můžete si však pořídit také univerzální pouzdro, a to vertikální nebo horizontální. Pouzdra jsou celá z dvojí leštěné kůže – vnitřní je světlá, vnější tmavá – a uzavírají se pomocí magnetu. K dispozici je několik barev a velikostí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Univerzální pouzdra a univerzální klip pro připevnění pouzder třeba za pásek  

Pouzdro nenos v ruce

Všechna pouzdra mají zajímavé způsoby uchycení. Jsou vybavena systémem Multidapt, který umožňuje připevnění na opasek, tašku nebo třeba uchycení v autě. Na pouzdrech je umístěna jedna část úchytného systému, do níž lze zasunout jakýkoli klip nebo držák do auta značky Krusell. Příslušenství systému Multidapt můžete dokoupit i samostatně.

Výrobce uvádí, že na všechna pouzdra poskytuje doživotní záruku. Cena pouzder na míru se pohybuje v rozmezí 400–600 Kč. Součástí balení je spona pro připevnění pouzdra k opasku nebo za kapsu košile. Cena univerzálních pouzder je 250–700 Kč, záleží na velikosti a tvaru. V nabídce jsou také univerzální a speciální pouzdra pro kapesní počítače.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pouzdro určené pro Samsung P510 • vejde se do něj ale i jiný podobný model

Jaká jsou doopravdy?

Vyzkoušeli jsme postupně pouzdra Krusell na mobilní telefony Samsung P510, Sony Ericsson K700i a Nokii 6230. Pouzdra pevně seděla a snadno se s nimi pracovalo. Ani po delším používání nevypadala nijak opotřebovaně, bylo vidět, že jsou z kvalitních materiálů – kůže je spojená pevnými švy, vnitřek pouzder je z černého sametu, který dobře vypadá a zároveň chrání displej.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pouzdro pro Nokii 6230 • konektor i fotoaparát zůstávají stále přístupné

Z univerzálních pouzder jsme otestovali vertikální bílé pouzdro a horizontální černé. Do obou se pohodlně vešly modely telefonů, které výrobce uvádí. Černé pouzdro navíc mělo velmi hezkou pevnou krabičku, takže by se hodilo třeba jako dárek. Na lesklé kůži nebyly vidět otisky prstů, u bílé měkké varianty je riziko ušpinění trochu větší. Magnet na zavírání vždy přesně sedl na své místo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Černé univerzální pouzdro v pevné krabici • telefon v pouzdře • originální foto balení (vínová varianta)

Nevýhodou černých pouzder s průhlednou fólií je, že připomínají levné návleky, které seženete doslova za pár korun. Při pozornějším pohledu si ale všimnete lépe zpracovaných detailů a kožené pouzdro také mnohem víc vydrží. Pak jsou tu ovšem ještě pouzdra na véčka, jejichž výroba je komplikovanější, takže na ně u neznačkových výrobců moc často nenarazíte.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pouzdro pro Sony Ericsson K700i • nechybí otvor pro joystick ani fotoaparát

Bílému svislému pouzdru můžeme vytknout snad jen krabatění kůže v místě ohybu. Také na čelní ploše se po čase objevil viditelný vryp. Vodorovné černé univerzální pouzdro ovšem odolává veškeré kritice, tady ani hnidopišské oko nenajde žádnou vadu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bílé univerzální pouzdro • na zadní stranu lze opět připevnit klip • vnitřek pouzdra je z černého sametu

Soutěž o tři pouzdra

Pokud se vám luxusní pouzdra Krusell líbí, můžete je mít třeba hned. Napište nám do diskuze krátkou odpověď na otázku: Proč je dobré nosit mobil v pouzdře? Tři nejvtipnější odpovědi za pár dnů vybereme a odměníme pouzdrem Krusell Classic na mobilní telefon nebo pouzdrem Handit pro PDA dle vlastního výběru. Výhradním dovozcem výrobků značky Krusell pro ČR a SR je firma Sunnysoft, která nám také tři pouzdra do soutěže věnovala.


Vyhlášení výherců

Po důkladném zhodnocení se nám nejvíce líbily příspěvky těchto čtenářů: smoul, Eidž Eidž a Walpi. Právě jim píšu, ať si vyberou, jaké pouzdro jim máme poslat.

Diskuze (94) Další článek: Na MobilManii připravujeme návody pro nastavení mobilů (pilotní provoz)

Témata článku: Příslušenství, Motorola Razr, Motorola Razr V3, Nokia 7200, Samsung E700, Samsung P510, Sony Ericsson K500i, Sony Ericsson K700i, Speciální konstrukce, Kůže, Černé pouzdro


Určitě si přečtěte

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109