Vykuchal iPhone a z dílů si sestavil svůj vlastní. Je malý, hranatý, bez výřezu a má USB-C

Applu se u iPhonů delší dobu vyčítá několik věcí. Mezi tu nejčastější kritiku patří výřez v displeji nebo lightning konektor. S tím se rozhodl něco udělat čínský kutil, který si řekl že si svůj iPhone 13 přizpůsobí podle svého. Projekt nazval iPhone Mix a celou práci na něm zdokumentoval na svém YouTube kanále.

Klepněte pro větší obrázek
Apple MIX je kompaktní předělávka iPhonu s tenkými rámečky, bez výřezu, ale hlavně i s 3,5mm jackem a USB-C. Překvapí i výsuvnou selfie kamerou.

Cílem bylo telefon úplně předělat, aby byl kompaktnější, lehčí, zmizel jeho otravný výřez v displeji a zároveň vypadal moderně. YouTuber tak nejdříve z původního iPhonu vyjmul všechny klíčové komponenty jako byla základová deska s čipem Apple A15 Bionic, fotoaparát nebo vibrační motorek Taptic Engine.

Apple iPhone 13 128GB Apple iPhone 13 128GB
nabízí 84 obchodů za ceny od 13 620 Kč
Srovnat ceny na Živě

Staré vnitřnosti, nové tělo

Nové tělo si pak vyrobil podle toho, aby mu vyhovovalo. Má tedy ostrý tvar s tenkými rámečky a hlavně bez výřezu pro čelní fotoaparát. Místo něj se totiž rozhodl vsadit na periskopický mechanismus, kdy se selfie kamerka vysune z horní části telefonu. Pak ale došlo na speciálnější úpravy. Kutila napadlo, že může na zádech u fotoaparátu použít modul se třemi otvory ve stylu iPhonu 13 Pro. Zatímco dva budou fotoaparáty, ten třetí využil pro čtečku otisků prstů Touch ID.

Problém nastal vzhledem k odlišné konstrukci v baterii, jelikož ta originální se do nového těla nevešla. Místo ní tak použil akumulátor ze staršího iPhonu X, který tvarem vyhovoval lépe. Překvapivě jednoduché dle autora byla výměna Lightining konektoru za USB-C a přidání 3,5mm jacku, které snadno vyřešil redukcí, kterou umístil přímo dovnitř těla telefonu. 

Na první pohled se telefon docela povedl a nevypadá vůbec špatně, vzhledem trochu připomíná smartphony MIX od Xiaomi, čemuž napovídá i použitý název iPhone Mix. Důležité ale je, že přístroj funguje, navzdory takto komplexním úpravám. Navíc je velmi kompaktní a rozměry dokonce předčí i iPhone 13 mini. Jedná se ovšem o raritku, která překvapivě nebude vůbec určena k prodeji.

Zdroj: YouTube, Via Gizmochina

Diskuze (9) Další článek: Samsung kraluje českému trhu se smartphony. Skokanem prvního čtvrtletí je ovšem překvapivý hráč

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, , , , , , , , , , , Tělo, Youtuber, Via Gizmochina, Výřez, Touch ID, Taptic engine, Telefon,