Vylepšená Nubia Red Magic Mars má dva herní triggery a doplňkový gamepad

Čínská Nubia představila vylepšenou verzi svého herního smartphonu Nubia Red Magic. Ten nás na letošním veletrhu IFA učaroval tvarovanými zády s LED pruhem a čtyřmi reproduktory, a tato designová linie zůstává i nadále stejná. Jedinou vizuální novinkou jsou dotykové triggery RT a LT umístěné na delší hraně telefonu, které můžete využít při hraní podobně jako ultrazvukové triggeru u Asusu ROG Phone. Dalším bonusem je doplňkový gamepad, který připojujete do konektoru USB-C. 

Velkou změnou prošel i samotný čipset telefonu, už to není loňský model ale letošní Snapdragon 845. O chlazení se stará kapalinové chlazení ICE se dvěma heat pipe. Operační paměť bude k dispozici až v kapacitě 10 GB, maximem úložného prostoru je 256 GB úložiště typu UFS 2.1. V závislosti na verzi může být paměť a RAM i na nižších hodnotách.

O zobrazování se stará 6" IPS panel s rozlišením 2 160 × 1 080 pix, při hraní her se můžete těšit i na haptickou odezvu „4D Shock“, samostatným tlačítkem pak vstoupíte do herního módu, který utlumí veškeré notifikace a příchozí volání. Zvukovou složku obstarávají stereoreproduktory s podporou audia DTS 7.1. Přes redukci si můžete do  smartphonu zapojit sluchátka s 3,5mm jackem.

Akční představení Nubie Red Magic Mars:

Nubia Red Magic Mars má napevno vestavěnou 3 800mAh baterie a na zádech nabídne vylepšený 16Mpx snímač se světelností F1.8. Do prodeje se telefon dostane v černé, červené a „maskáčové“, Mars v nejnižší konfiguraci začíná na cca 8 800 Kč, verze s 10GB RAM a 256GB úložištěm vyjde v přepočtu na 13 000 korun. Telefon se však bude zatím prodávat pouze v Číně.

Zdroj nubia

Diskuze (1) Další článek: Štědré Vánoce pro celou rodinu s Honorem!

Témata článku: Nubia, Android, Smartphony, Herní mobily, Čína, gamepad, Operační paměť, Mobilní hry, Nadstavba, Pie, Nubia Red Magic, Heat pipe, Telefon, Nubia Red, Herní mód, Loňský model, Trigger, Letošní veletrh, Haptická odezva, RT a LT, Čínská nubia, Nubia Red Magic Mars, Ica, LED, MágJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny