Vymazlete si Galaxy S II originálním příslušenstvím

Galaxy S II můžete díky značkovému příslušenství Samsung vyladit k dokonalosti. Použijte pouzdra, stojánky, držáky nebo kapacitnější baterii.

Samsung uvedl na český trh kolekci originálního značkového příslušenství ke svému vlajkovému modelu Galaxy S II. Svůj smartphone můžete obohatit o elegantní pouzdra různých barev a materiálů, k nabíjení může sloužit designově pěkně zpracovaný dok, k poslechu hudby zase speciální echo kolébka. V autě oceníte praktický dobíjecí držák, v terénu zase speciální přídavnou konstrukci s baterií nebo přímo akumulátor se zvýšenou kapacitou. Všechny kousky příslušenství jsme pro vás vyzkoušeli, nafotili a známe i ceny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Kožené pouzdro: elegance a serióznost

Černé pouzdro z pravé kůže ocení hlavně všichni manažeři, kteří chtějí, aby i jejich telefon vypadal maximálně seriózně. Telefon se do pouzdra zasouvá v horizontální poloze, na zadní straně je otvor pro výdech externího reproduktoru. Součástí pouzdra je drobný čistící hadřík, díky vnitřní straně z měkké usně se ale většina nečistot setře už při pouhém vložení do pouzdra. Uvnitř pouzdra najdeme dvě přihrádky, větší z nich pro uložení telefonu, menší pro hadřík. Pouzdro existuje vedle černého také v hnědém provedení a přijde na 540 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Plastové pouzdro s flipem: v barvách duhy

Hned ze šesti barev můžete vybírat při nákupu stylového pouzdra s flipem. Hlavní část tvoří rám ze směsi plastu a gumy, který kolem těla telefonu vytváří tzv. bumper. Do něj je zasazen barevný ohebný flip ze syntetického materiálu. Na okrajích bumperu najdeme barvě flipu odpovídající tlačítka pro regulaci hlasitosti nebo uspání displeje. Nejsou však úplně prolisovaná a tisknou se proto trochu ztuha. Po obvodu nechybí výřezy pro 3,5mm jack, hlasitý reproduktor a dobíjecí microUSB konektor. Flipové pouzdro k černé nebo bílé verzi Galaxy S II pořídíte za 400 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

HDTV adaptér: Galaxy S II má konečně HDMI

Maličký, ale možná o to praktičtější kousek příslušenství potěší majitele televizorů s vysokým rozlišením. Díky adaptéru s kouskem kabelu propojí Galaxy S II s televizí a na její obrazovce si budou moci promítat jakýkoli obsah z telefonu. Galaxy S II nemá samostatný HDMI konektor, a tak se musí konektivita řešit prostřednictvím microUSB, jenž díky profilu MHL dokáže přenášet také digitální obrazový signál ve Full HD (1 080p). Na druhém konci najdeme adaptér pro klasický HDMI kabel, který již není součástí příslušenství. HDTV adaptér seženete za 540 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Echo stanice: když vám chybí stereo

Originální kousek příslušenství k Samsungu Galaxy S II reprezentuje černá Echo stanice. Ke své funkci nepotřebuje žádné konektory ani napájení. Jedná se o čistě akustický efekt, kdy se z vnějšího reproduktoru na zadní straně telefonu rozptýlí zvuk do prostoru pomocí systému otvorů v konstrukci doku. Audiofilové sice z kvality reprodukce jásat nebudou, ale pokud jste vždy litovali absence stereoreproduktorů u smartphonů Galaxy, Echo stanice může být jejich malou náhradou. Díky položení telefonu na bok jej můžete zároveň dobíjet samostatnou nabíječkou, microUSB konektor zůstává dobře přístupný. Celoplastová stanice s gumovými protiskluzovými podložkami vyjde na 700 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Dokovací stanice: Galaxy S II jako stolní hodiny

Designovou lahůdkou je aktivní dokovací stanice ve tvaru jehlanu, jejíž výchozí poloha však není na základně, ale na jedné ze stěn jehlanu. Vinou zaoblených hran sice trochu utrpěla stabilita stojánku, zato působí velmi elegantně. Plastové tělo je obohaceno prvky kovu a stříbrného plastu. Na zadní straně doku najdeme konektor microUSB pro dobíjení a také 3,5mm zvukový audio výstup pro sluchátka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zajímavá je opět možnost poslechu hudby, zvuk je veden z telefonního reproduktoru dále do těla doku do samostatného výdechu. Zde už se ovšem nijak nevětví jako u předchozí echo stanice. Při vložení telefonu do stojánku dojde k vyvolání speciální obrazovky, která zobrazuje čas, datum a několik vybraných ikon. Telefon tak supluje stolní hodiny. Díky dvojici tlačítek na pravé boční hraně stanice můžete regulovat hlasitost telefonu pohodlněji přímo z doku. Cena aktivní dokovací stanice je 850 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Držák do auta: pohodlná navigace

Použití Samsungu Galaxy S II jako automobilové navigaci se díky vestavěné GPS a velkému kontrastnímu displeji přímo nabízí. Samsung vyrobil držák na sklo určený speciálně pro Galaxy S II. Skládá se ze dvou hlavních dílů, které jednoduše spojíte dohromady. Třetí kousek v krabici představuje nabíječka do autozapalovače, která se prodává i samostatně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Úchyt ramene drží na skle pevně díky velké přísavce, samotný držák lze pak natáčet do poměrně širokých úhlů díky otočnému kloubu. Telefon se do držáku připevní zacvaknutím spodní části konstrukce. V ní je pak umístěn nejen konektor microUSB k nabíjení, ale také 3,5mm audiovýstup pro připojení sluchátek. Díky otvoru na spodní části držáku má objektiv fotoaparátu průhled dozadu a můžete tak za jízdy například bezpečně natáčet video. Praktický držák do auta včetně nabíječky stojí 700 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Power Pack: energie sbalená na cesty

Pokud se často pohybujete v místech bez přístupu k elektrické zásuvce, jistě oceníte příslušenství nazvané Power Pack. Plastová konstrukce, která na pohled připomíná něco jako masivní pouzdro, totiž obsahuje vestavěný akumulátor s kapacitou 1 300 mAh. Právě tuto hodnotu můžete přičíst ke kapacitě telefonní baterie 1 650 mAh, protože po vložení do Power Packu si z něj telefon doplní potřebnou energii. Stačí pouze na spodní straně konstrukce přepnout titěrné tlačítko. O stavu baterie v příslušenství informuje dioda.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Do Power Packu ukotvíte telefon zaklapnutím vysouvací vrchní části, po zapojení nabíječky do microUSB konektoru se energie proudí do baterie telefonu i do akumulátoru v příslušenství. Šasi je přizpůsobeno prvkům telefonu, a tak se stále pohodlně dostanete ke všem konektorům i tlačítkům. Svůj průhled má i fotoaparát a vnější reproduktor. V praxi lze výdrž telefonu použitím Power Packu prodloužit o zhruba 50 %, při středně náročném používání se tak bude telefon o energii hlásit zhruba po 48 hodinách. Za cenu 1 700 Kč je Power Pack nejdražším příslušenstvím ke Galaxy S II.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kapacitní baterie s krytem: 2 000 mAh přijde vhod

Výdrž je bolavá pata všech současných výkonných smarphonů, Galaxy S II není výjimkou. Proto vítáme možnost použít výkonnější baterie. Samsung jako příslušenství dodává 2 000 mAh vysokokapacitní článek, který do telefonu vložíte místo původní baterie s kapacitou 1 650 mAh. Počítejte však s tím, že nová baterka je o fous tlustší a vyžádá si více místa. Samsung proto zároveň s akumulátorem dodává i nový zadní kryt k telefonu. Ten je na první pohled k nerozeznání od původního, při bližším zkoumání ale zjistíte, že je zhruba o půldruhého milimetru vypouklejší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Společné balení pro baterii 2 000 mAh a k ní příslušející zadní kryt telefonu
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Článek 2 000 mAh je o poznání tlustší

Po dosazení nového krytu tak telefonu zmizí vyčnívající brada a objektiv fotoaparátu zaleze na úroveň okolního povrchu. Telefon se stane trochu baculatějším, ale subjektivně toto navýšení tloušťky na cca 10 mm přispívá k pohodlnějšímu držení v dlani. Radost vám udělá také o několik hodin prodloužená výdrž zařízení, i když nejde o příliš vysoká čísla. Pokud telefon využíváte velmi intenzivně, přičtěte si zhruba 2 hodiny, pokud naopak častěji lelkuje než pracuje, nebojte se přidat k výdrži i 8 hodin. Velkokapacitní baterii se zadním černým nebo bílým krytem zakoupíte za 700 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vlevo vždy kryt k baterii 2 000 mAhm, vpravo k baterii 1 650 mAh
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vlevo Galaxy S II s baterií 2 000 mAh, vpravo s baterií 1 650 mAh

Dok pro dobíjení baterie: efektivní hospodaření

K efektivnímu doplňování energie telefonu můžete použít i náhradní baterii. Samostatně se prodává originální článek s kapacitou 1 650 mAh. Kde ale záložní baterii nabít, když telefon se právě používá s jiným článkem? K tomu slouží stolní dok pro dobíjení baterií. Akumulátor do něj jednoduše umístíte na vyznačené konektory, zaklapnete a připojíte klasickou microUSB nabíječku. O stavu nabíjení opět dává vědět blikající informační dioda. Stojánek pro dobíjení baterií patří k nejlevnějšímu příslušenství a přijde vás na 260 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Všechny druhy příslušenství popsané v tomto článku jsou určeny speciálně pro Samsung Galaxy S II a nejsou kompatibilní s ostatními telefony výrobce ani modely jiných značek. První pohled na příslušenství prostřednictvím kamery přineseme v zítřejšímu dílu Týdne mobilně.

Diskuze (93) Další článek: Nokia 603: barevná střední cesta

Témata článku: Samsung, Galaxy, Příslušenství, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S II, Originál, Jehla, Originální příslušenství, Hlavní díl, Galaxy s, GAL, Efektivní hospodaření, Kontrastní displej, I/O, Dobíjecí microusb, Ori and The Blind Forest, Titěrné tlačítko, Černé pouzdro


Určitě si přečtěte