Výměnné kryty Moto Mods skončí. Pro výrobce znamenaly řadu omezení

Výměnné kryty Moto Mods skončí. Pro výrobce znamenaly řadu omezení

Motorola skončí s výrobou smartphonů kompatibilních s výměnnými kryty Moto Mods. V rozhovoru pro portál Živé.sk v rámci veletrhu IFA to uvedl viceprezident společnosti Lenovo pro Evropu Antony Barounas. Firma se podle něj nechce nechat svazovat technickými omezeními, které modulární konstrukce přináší.

Klepněte pro větší obrázek

Lenovo vlastní Motorolu od roku 2014, první modulární smartphone Lenovo Moto Z představilo v roce 2016. Tehdy slíbilo tříletou podporu výměnných modulů Moto Mods. Svůj slib firma dodržela a letos pro americký trh představila dokonce čtvrtou generaci smartphonu Moto Z4. Ten bude ale podle všeho poslední.

Důvodem mají být omezení, která s sebou modulární konstrukce nese – zejména velká tloušťka zařízení s připnutým modulem, zakrytí některých ovládacích prvků, nemožnost měnit půdorysné rozměry nebo náročnost některých Moto Mods na baterii. Pro některé nové technologie nebude přídavný kryt vůbec potřeba – např. 5G konektivita, což Motorola dosud řeším Modem, už je běžnou součástí telefonů.

Posledním smartphonem s podporou Moto Mods je Moto Z4:

Na druhou stranu jsou stále periferie, které bude vždy praktičtější mít zvlášť mimo telefon, např. projektor, tlakoměr nebo výkonnější reproduktor. Zbývající Moto Mody se budou doprodávat po dobu existence modelu Moto Z4 na trhu. Po skončení prodeje celý projekt nejspíš bez náhrady zanikne.

Diskuze (7) Další článek: Sazkamobil má akční datovou nabídku: 5 GB za 270 Kč pro předplacenkáře

Témata článku: Lenovo, Motorola, Příslušenství, IFA, Moto Mods, Modularita, Motto Mods, Kryt, Konstrukce, Omezení, Modul


Určitě si přečtěte

Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze