Vynalézavost útočníků nezná mezí. Kabel k iPhonu v sobě ukrýval keylogger

Na první pohled klasický kabel, ve skutečnosti gadget, který ve špatných rukou může napáchat pěknou škodu. Server MotherBoard Vice ukázal kabel USB-C/Lightning, který funguje k nabíjení i datovému přenosu, ale v jeho koncovce se skrývá nenápadný keylogger, který dokáže zaznamenat veškerou aktivitu.

Kabel vytvořil bezpečnostní technik známý pod přezdívkou MG jako jeden z demonstračních nástrojů pro penetrační testování. Impulsem pro vytvoření byly komentáře lidí, že v kabelu s takto úzkými koncovkami pro podobné zneužití není místo. Stejný člověk totiž před 2 lety prezentoval podobné řešení u staršího USB-A kabelu.

Zákeřností kabelu je, že na první pohled opravdu působí úplně normálně a navíc funguje jak má. Na pozadí ale po připojení iPhonu k počítači snímá vstupy z klávesnice, které bezdrátově odesílá útočníkovi, a to s dosahem déle než kilometr od zařízení. Šance, že na podobný kabel někde narazíte, je malá, ale ukazuje, proč je dobré kupovat vždy originální kabely.

Ve variantách USB-C se mnozí nevyznají:

Diskuze (16) Další článek: WhatsApp dostane v Irsku vysokou pokutu. Porušil povinnosti týkající se ochrany dat uživatelů

Témata článku: Apple, , , , , , , , , , , Koncovka, Kabel, Počítač, Útočník, Mez, Motherboard Vice, Datový přenos, Vynalézavost,