Výřez, periskop, kapka, průstřel a teď nádor. Jak jinak popsat to, co ukázalo ZTE?

U smartphonů nejprve přešly do módy výrazné výřezy v displeji, které však výrobci velmi brzy začali co nejvíce zmenšovat a vymýšlet různé alternativy. Výsledkem tak jsou miniaturní „kapkovité“ výřezy, průstřely v displeji či snahy o úplnou eliminací selfie z oblasti displeje. Někteří výrobci jej umisťují do periskopu na horní hraně, jiní zase do výsuvné konstrukce. Nad umístěním selfie kamerky přemýšlí i ZTE, které chce u konceptů Axon V a Axon S ukázat dva zcela nové přístupy.

Na prvních renderech můžete vidět připravovaný ZTE Axon V, který má nabídnout duální selfie kamerku na přední straně. Duální modul je však přilepen k pravému boku telefonu v jeho horní části, těsně nad zamykacím tlačítkem. Celek vypadá trochu jako „nádor“. Pozice je to rozhodně neobvyklá, smartphone stěží napasujete do univerzálních pouzder. Na druhou stranu, použitý 6,8" displej s poměrem stran 21:9 má mít stejně tlustý rámeček na všech stranách.

ZTE Axon S má selfie kamerku opět vyřešenou „po svém“. Výrobce ji zahrne do výsuvné konstrukce, která se však nebude vysouvat nahoru jako u Xiaomi Mi Mix 3, ale do levého boku. Na přední straně si tak vysunete duální selfie, ve stejnou chvíli na zadní straně vystoupí do prostoru trojitý fotoaparát s LED přisvětlením. Zadní kryt bude vyroben ze skla bez jakýchkoliv rušivých prvků, přední strana má nabídnout stejnou tloušťku rámečků displeje po celém obvodu.

Zatím poslední novinka ZTE - Axon 10 Pro (MWC 2019):

Oba modely jsou zatím jen koncepty, u kterých není jasné, zda vůbec, a případně kdy, půjdou do prodeje. Ukazuje se však, že i s tak triviální záležitostí, jako je umístění selfie kamerky, se dají vymyslet zajímavé kombinace. Tou nejtěžší variantou je přesun selfie kamerky přímo pod displej, podle Samsungu by se to mohlo podařit zhruba dvou let.

Zdroj Slashleaks

Diskuze (12) Další článek: Samsung zahájil prodej Galaxy M20. Seženete jej pouze na webu výrobce

Témata článku: ZTE, Design, Optický zoom, Výsuvná selfie, Spekulace, Koncepty, Selfie, Čtečka otisků v displeji, Rendery, Duální selfie, Axon, Slider, Periskop, Trojitý fotoaparát, Výsuvná konstrukce, Nádor, Jak, Displej, Peří, Pop, Přední strana, Kamerka, Kapka, Prus, Průstřel


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid