Výroba iPhonů do konce března na plném výkonu. V některých továrnách pracují ve speciálních oblecích, jinde robotizují

Společnost Foxconn (výrobce iPhonů a řady další elektroniky) uvedla, že její čínské továrny jedou na polovinu kapacity. Ještě do konce měsíce by měly dosáhnout plného vytížení. Údaje o opětovném nárůstu znečistění ovzduší ukazují, že provoz obnovují i další průmysloví výrobci.

Průměrná koncentrace odixů dusíku v ovzduší v Číně vzrostla meziměsíčně téměř o polovinu, oproti loňsku jsme stále o cca 20 % níže. Vyplývá to ze studie Centra pro výzkum energetiky a čistoty ovzduší, která vychází ze satelitních snímků. V případě Číny nabývají nepřímé důkazy na významu, ekonomové považují Čínou poskytovaná oficiální data za nevěrohodná.

Tento týden proběhly médii obavy, že v provincii Če-ťiang nabralo obnovování produkce potěmkinovských rysů. Fabriky sice schválně vykazovaly vysoký odběr energií, reálně ale nevyráběly. Zprávy z dalších oblastí Číny však o opakování této praxe nesvědčí.

Produkci obnovuje také společnost LG Display nebo výrobce polovodičů CTC Global, uvádí portál CNBC. „Naši pracovníci v Číně musejí pracovat ve speciálních ochranných oděvech a nechat si dvakrát denně přeměřit teplotu,“ sdělil CNBC šéf CTC Global Marvin Sepe. Jiné firmy hlásí prohlubování robotizace výroby. Stroje nejsou tolik ovlivněné virovou pandemií (až druhotně, vždy je do jisté míry řídí a servisují lidé).

Diskuze (1) Další článek: Google Play blokuje výsledky hledání pro „coronavirus“. Jde to ale jednoduše obejít

Témata článku: iPhone, Koronavirus, Čína, Hospodaření a finance, Foxconn, Konec března, Plný výkon, CNBC, LG Displej, Ovzduší, Oblek, Továrna


Určitě si přečtěte