Výrobce Nokií bude prodávat datové karty. Za 1 GB v zahraničí zaplatíte necelé tři stovky

Výrobce Nokií představil na nedávné online tiskové konferenci kromě řady nových smartphonů a jednoho „retro“ tlačítkového telefonu také službu, která funguje prakticky jako nadnárodní virtuální operátor. HMD Connect má zajistit nejen majitelům smartphonů Nokia zejména levnější data v roamingu.

Firma bude prodávat předplacenou datovou SIM kartu, se kterou se zákazník může připojit k internetu k 600 operátorským sítím ve 120 zemích světa. Partnerem HMD Global v zajištění připojení je americká softwarová společnost Greenwave Systems. Základní plán stojí 9,95 eur (cca 270 Kč) a obsahuje až 1 GB dat s platností 14 dní.

Objem obsažených dat za danou částku se liší podle země, kde se zákazník nachází. V zóně 1 (většina zemí EU, UK, US a některé další) má k dispozici celý 1 GB, v zóně 2 je to polovina, tedy 500 MB, a v zóně 3, kde jsou nejexotičtější země světa, opět polovina, tzn. 250 MB. Každý další dokup dat v rámci jednoho datového plánu stojí 5 eur (cca 140 Kč), 14denní platnost se dokupem ovšem neprodlužuje.

Diskuze (15) Další článek: Royole na negativní ohlasy nedal. Flexpai 2 má být ve všech směrech lepší

Témata článku: Nokia, HMD Global, Mobilní data, Evropská unie, Roaming, HMD Connect, Data, Většina zemí, Země světa, NEC, Internet, Zajištění, Zóna, Karta, Výrobce


Určitě si přečtěte