Výrobce Nokií upravil plán aktualizací na Android 11. Některé modely si počkají

Společnost HMD Global už loni v říjnu zveřejnila harmonogram plánových aktualizací vybraných Nokií na Android 11. Aktualizaci obdrželo ke konci dubna již sedm smartphonů, a další budou záhy následovat. HMD však nepatrně upravilo svůj harmonogram aktualizací, který se nově natáhne až do třetího čtvrtletí. A to se týká majitelů Nokie 6.2, Nokie 7.2 a také Nokie 9 PureView. Tyto telefony měly přitom update původně obdržet nejpozději koncem června.

Do konce druhého čtvrtletí dorazí aktualizace na modely Nokia 1 Plus, Nokia 1.3, Nokia 1.4, Nokia 2.4, Nokia 3.4, Nokia 5.3 a Nokia 5.4. Celkem tedy bude na Android 11 aktualizováno šestnáct starších Nokií. Nové modely Nokie, které se na trh dostávají se zcela přepracovaným označením, již přímo od vybalení z krabice poběží na Androidu 11.

Zdroj: Nokia

Diskuze (3) Další článek: Chytrá zařízení už nastavíte i z Windows 10. Přes aplikaci Samsung SmartThings

Témata článku: Nokia, Android, Smartphony, HMD Global, Android 11, Update, Aktualizace softwaru, Aktualizace, Nokia 1 Plus, Nokia 1.3, Nokia 1.4, Nokia 2.4, Nokia 3.4, Nokia 5.3, Nokia 5.4, Nokia 6.2, Nokia 7.2, Nokia 9 PureView, Konec, Plán, Harmonogram, Čtvrtletí, Model, Výrobce


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid