OnePlus 10 Pro je další topmodel s novým Snapragonem. Zrychlil nabíjení a má novou generaci AMOLED displeje

  • OnePlus představilo topmodel OnePlus 10 Pro
  • Kovové tělo dopllňují skleněná záda se třemi foťáky
  • AMOLED displej dokáže běžet s obnovovací frekvencí 1 až 120 Hz

Značka OnePlus dnes v Číně oficiálně oznámila smartphone OnePlus 10 Pro, který je aktuálním vlajkovým modelem značky. Dostal do výbavy nejnovější čipset od Qualcommu, rychlejší kabelové dobíjení a druhou generaci LTPO displeje s variabilní obnovovací frekvencí. Telefon se začne prodávat nejprve v Číně, na globální trhy dorazí v průběhu jara. 

Tělo smartphonu je vyrobeno z kovu, záda jsou zase skleněná (Gorilla Glass). Tři objektivy budou společně s přisvětlovací diodou trůnit v nepatrně vystouplém fotomodulu, který zdobí logo Hasselblad. Smartphone se bude nabízet v černé (Volcanic Black) a v zelené (Forest Emerald).

Záda směrem ke krajům zakřivená, a to bude platit i o AMOLED displeji. Na spodní hraně se nachází USB-C, šuplíček pro nanoSIM a hlavní reproduktor (jeho parťákem bude sluchátkový reproduktor), na levém boku se nachází regulátory hlasitosti, na pravém zase zamykací klávesa. Poblíž fotomodulu je umístěn známý zdrsněný trojpolohový jezdec, který přepíná mezi tichým, vibračním a hlasitým režimem v podobném duchu, jako u OnePlus 9.

Nejvýkonnější procesor a rychlé paměti

Mezigeneračně má telefon téměř stejný půdorys, pouze s tím rozdílem, že jeho tloušťka poklesne o 0,2 milimetru. Přední stranu vyplní 6,7" QHD+ (3 216 × 1 440 pix) LTPO2 AMOLED displej se 120Hz adaptivní obnovovací frekvencí. V praxi se tak dokáže přepnout na kteroukoliv obnovovací frekvenci v rozsahu 1 až 120 Hz. Panel má maximální jas 1 300 nitů, zobrazí až 1 miliardu barevných odstínů. Displej kryje sklo Gorilla Glass Victus.

Hlavní fotoaparát s rozlišením 48 MPx a světelnost F1.8 pochází od Sony, 50Mpx širokáč se 150° úhlem záběru zase dodal Samsung (snímač ISOCELL JN1). Třetím foťákem je 8Mpx teleobjektiv nabídne 3,3× optický zoom. Do displejového průstřelu se schovala 32Mpx selfie se světelností F2.4. Díky partnerství s firmou Hasselblad vznikl režim pro kalibraci barev, které má pořízené fotky ještě více přiblížit barvám reálného světa. Do výbavy se dostal i vylepšený režim pro focení fotek v RAWu. Videa telefon natočí i v rozlišení 8K.

Asi není žádným překvapením, že se chce každý z výrobců svézt na vlně nejnovějšího Snapdragonu 8 Gen 1. Výrobce navíc mezigenerační zvětšil chladící plochu o 55 %, takže by při rozbalení a vyrovnání do roviny měla mít velmi blízko k papíru A4. Na čipset naváží paměti LPDDR5 o kapacitách 8 či 12 GB a rychlá úložiště UFS 3.1, které budou k dispozici ve 128 nebo 256GB variantě. Telefon se může pyšnit i vylepšenou vibrační odezvou, celkem je na výběr až 130 různých vibračních kombinací. 

Baterii o kapacitě 5 000 mAh dobijete zrychleně kabelem 80 Watty či 50W bezdrátově (AirVOOC). A myslelo se i na reverzní bezdrátové dobíjení. Telefon s Androidem 12 a grafickou nadstavbou ColorOS 12.1 se v Číně začne prodávat 13. ledna. Základní varianta 8/128GB vychází po přepočtu s daní na 19 tisíc korun. Globální varianta telefonu dorazí do prodeje v průběhu jara.

Toto je nový OnePlus 10 Pro:

Zdroj OnePlus

Diskuze (26) Další článek: Motorola uvažuje o telefonu s displejem po obvodu. Přinesl by jasné výhody, ale i spoustu úskalí

Témata článku: Oneplus, Android, Smartphony, Design, Snapdragon, Qualcomm, Spekulace, Gorilla Glass, Čína, USB-C, Hasselblad, Kovová konstrukce, LTPO, Trojitý fotoaparát, Nabíjení, Galerie, Threads, Twitter, Frekvence, Tvrzené sklo, Keramika, Kovové tělo, Volcanic Black, Sporák, Záda, Digitální fotoaparáty Hasselblad na Heureka.cz