Výrobce toustovačů zkusil mobil a vyšel z toho sympatický pětipalcový kompakt

Výrobce špičkové kuchyňské elektroniky Balmuda je známý hlavně v domovském Japonsku. A zdá se, že také tam je jeden z posledních trhů, kde zákazníci ještě ocení kompaktní telefon malých rozměrů. Balmuda se proto rozhodla na chvíli opustit prověřené území toustovačů a rychlovarných konvic a překvapivě vyrobila svůj první smartphone.

Stejně jako speciálně designované spotřebiče této značky, je i Balmuda Phone výrazně odlišný od mainstreamu. Kompaktní zařízení se zaoblenými rohy i zády nabídne 4,9palcový Full HD+ displej s dnes již zřídka používaným „nenudlovitým“ poměrem stran 16 : 9. Díky tomu je telefon opravdu kompaktní, má rozměry 123 × 69 × 14 mm. Povrch těla je tvořený plasty, a tak je i hmotnost 138 gramů v porovnání s běžnými telefony nízká.

Telefony malých rozměrů bývají obvykle řazeny úplně do nejnižší třídy z pohledu výbavy. To ale není případ Balmuda Phone, který je pohodovou střední třídou s procesorem Snapdragon 765 včetně 5G konektivity, pamětí 6 + 128 GB a zadním 48Mpx fotoaparátem. Čtečka otisků leží taktéž na zádech, trochu atypicky mimo osu zařízení. Pouze kapacita baterie 2 500 mAh je ze současného pohledu podprůměr, ovšem nechybí možnost bezdrátového dobíjení.

Balmuda, coby smartphonový nováček, rovnou vyzkoušel i vlastní uživatelskou nadstavbu prostředí postaveného nad Androidem 11, kam přidal i vlastní aplikace kalendář, poznámky nebo kalkulačku jako alternativu k těm od Googlu. Telefon už je v předprodeji, zatím pouze výhradně na japonském trhu, v přepočtu za 20 500 Kč. Pro sběratele smartphonů z celého světa se jistě stane zajímavou raritou.

Balmuda vyrábí designovou elektroniku, tohle je například čistič podlah:

Diskuze (27) Další článek: Huawei připravil speciální hodinky pro běžce. Mají přesnější GPS a na baterii vydrží až dva týdny

Témata článku: , , , , , , , Elektronika, Výrobce, Toustovač, Plast, Telefon, Rozměr, Mobil, Rychlovarná konvice, Kompakt,