Vyšla nová verze eRoušky. Zpřísňuje vyhodnocení rizika kontaktu kvůli nakažlivějším mutacím koronaviru.---------------------------------------------------------------------------------eRouška je v praxi velká blbost.Můžete dostávat upozornění kolik chcete .Nic Vám to nebude platné, když vám to domů donese ze školy, třeba vnuk, nebo vnučky apod.To proto, že se Teorie s Praxí vždy rozchází !(Musí se vždy volit kompromis).
Dobry jak hnedka prvni dva prispevky pisou ze se aplikace neosvedcila a ze sla z domu. Autori komentářů asi nečetli clanek cely, je tam napsano jak funguje. Tak znovu. Nakazeny dava pokyn aplikaci, aby o nem oznamila ze je nakazeny a tim informoval ostatni uzivatele. Pokud to nakazeny neudela, ostatni aplikace se to nedozvi. Jak proste.
Kým dostane nakazený príznaky, kým si urobí test a dostane výsledok, môže prejsť aj týždeň (minule mi e-rouška hlásila kontakt viac ako týždeň starý). A to je už dosť k ničomu, lebo ak príznaky nemám, na test aj tak kvôli nejakej neurčitej notifikácii nepôjdem a ak mám, je to k neskoro.
Podle celkových případů a odhadů možných neodhalených bezpříznakových bych tipoval, že už prakticky máme kolektivní imunitu a pokud ne, tak ji tak do dvou měsíců mít budeme. Ale garantuji vám, že panika a děs se budou udržovat ještě hezky dlouho. Také predikuji, že trend naplněných nemocnic hospitalizovaných s covidem neklesne i když povinné testy dvakrát týdně odhalí třeba jen 1000 nových případů denně. Dnes je prostě výhodné mít pacienta s covidem, stát za to platí víc, než za pacienta, který leží "jen" po infarktu.Trochu průkaznější by byly statistiky zemřelých na covid, ale myslím, že i tam dnes málokdo unikne covidovému verdiktu v úmrtním listu.Takže nám zbývá jen srovnat statistiky reálně zemřelých s dlouhodobým průměrem, protože tam někde se skrývá reálná situace, ale s těmi ČSÚ zrovna moc nechvátá.A sakra, přeci se ty vakcíny nevyhodí, ne?
Erouška je v soućasný době platná jako dozimetr v Černobylu v červnu 1986.
E-roušku mám, ozvala se začátkem října a teď začátkem března, vždycky až za týden, což je logické, protože jestli jsem vedle někoho nakaženého seděl v šalině v pátek, tak se mu udělalo špatně možná o víkendu, než ho otestovali a usoudili, že to má, tak ve čtvrtek další týden tam zadal kód a po noční aktualizaci jsem se další pátek ráno dozvěděl, že jsem někoho potkal. Naštěstí zaúčtované účtenky od platby kartou hážu do koše, takže jsem prohrabal koš a zjistil, kde jsem v pátek před týdnem byl. Opravdu jedině jsem musel vedle někoho sedět v šalině, cesta s ešusem pro oběd mi trvá 12 minut a jinak jsem byl jen v obchodě, kde jsem vedle nikoho nebyl čtvrt hodiny. 14 dní uplynulo a test špejlkou do nosu jsem měl negativní.
Běžte s tím do zadku!!
Aplikace erouska (verze 2) mi citelne vybijela baterii, takze po dvou tydnech sla pryc z meho telefonu.
Tak tos měl něco špatně, mě nežrala skoro vůbec, nicméně šla pryč protože jsem chodil (vědomě)10 dní kolem nakažené osoby, než mi přišlo upozornění. Tehdy jsem poznal její totální nefunkčnost.
Tak zrejme jsi ji nemel funkcni, proto se neprojevila vyssi spotreba 🙂
Samozřejmě měl, ale 9 dní trvalo hygieně, než poslali kód a desátý den mi přišlo upozornění. Takže za nefunkčnost ta aplikace přímo nemohla, ale s takovou je k ničemu.
To jo, za týden mi to oznámí, že jsem někoho potkal třeba u regálu s porno-časopisy. K čemu mi to je, to vážně nevím.
Myšlenka krásná, realita jinde. Od jara nebo kdy to spustili jsem nedostal ani jedno oznámení. S tím s kolika lidmi se setkávám/jsem se setkával nevěřím tomu, že jsem se nesetkal s nikým pozitivním s aplikací🙂
To ešte niekto používa?
pravdepodobne rovnaki trotli co nosia repirator na cerstvom vzduchu
LOOOOOOOL!!! 😀Potvrzené případy laboratoří: 1 475 538, neoficiální počty prý mohou být zhruba trojnásobné, ale klidně i vyšší (nebo nižší), protože nikdo neví, ale rozhodně se bavíme o MILIONECH.Takže nějakého nakaženého člověk potká asi vždy, když vystrčí nos ven. Je krásné, že eRouška má "rizikové setkání" nastaveno na nějaký pevný interval, ale v případě mutací (např. britské, která je to hojně zastoupena), se jde nakazit i v řádu sekund a "vzdálenost" je také diskutabilní, protože záleží v jakém prostředí ta "vzdálenost" je.V současné době se na takové projekty je dobré vykašlat a místo nějakých pochybně fungujících aplikací by měl stát ROZDÁVAT zdarma respirátory, desinfekce, ochranné štíty a brýle, rukavice, aktivně podporovat komunikaci na dálku - například nařízením všem firmám přijímat poštovní datové zprávy, aby nebyly firmy jako Vodafone, které je mají zablokované a pro výpověď služby musí zákazník na pobočku nebo na poštu!Taková opatření totiž opravdu zabraňují šíření COVIDu. Absolutně mi nejde na rozum, že od loňska jsem nedostal od státu vůbec žádné ochranné prostředky a pro sebe a blízké už jsem do nich musel za celou dobu investovat částku v desítkách tisíc korun ZE SVÉHO. Je mi jasné, že hodně lidí, na to zkrátka peníze nemá a logicky tak bezpečnostní opatření ani dodržovat nemůže!Sám jsem jako teeneger žil ve velmi dysfunkčním prostředí, kde "byl problém" koupit i léky s doplatkem. A je mi úplně jasné, co by mi doma řekli na to, že "potřebuji" certifikované respirátory, desinfekce a ještě počítač s připojením k internetu pro vzdálenou výuku... Takže bezpečnostní opatření bych "nedodržoval" a výuky se "neúčastnil".
Pises blaboly. Celkove nakazenych se opravdu uvadi 1.4 mio, ale za celou dobu. 1.2 mio se uz vylecilo. Aktivnich pripadu je cca 170 tis. podle ofic. statistik, cili zhruba pul milionu celkem, vcetne neodhalenych. Ti jsou navic vetsinou v ohniscich, takze nakazeneho opravdu nepotkas kdykoli vystrcis nos.Ani mutacemi se neda nakazit v radu sekund, to byla kachna aby zduvodnili ten nesmysl s povinnymi respiratory venku.Od statu jsi nic nemohl dostat zadarmo, protoze jde o kseft a zpusob, jak vytahnout z lidi penize. Proto se moje latkova rouska pres noc sama upgradovala na "nano" rousku a nikdo s tim nikdy zadny problem nemel, ani v MHD ani v obchode (venku zasadne nic na obliceji nenosim)eRousku at si pouziva, kdo chce. Je to dobrovolne, nic tedy nemam proti tem, kteri ji pouzivaji.
Apka se mi neosvědčila, navíc nový kmen viru už řádí hodně dlouho a mé okolí je již nakaženo a rouška mi nevyslala žádný signál. Tak šla pryč.
Dopadl jsem stejně, taky se neosvědčila. Když vyšla verze 2.0, nainstaloval jsem ji a asi po týdnu mi vyskočilo jedno upozornění, od té doby jen příležitostná notifikace, že uběhl další měsíc a stále hlídá. Měsíc zpátky jsem se nakazil od člověka s aplikací a upozornění žádné.
Názor byl 1× upraven, naposled 23. 3. 2021 15:30
Appka sama je v pořádku. Nefunguje ale, protože stát není schopen tehcnologii využít. Příklad: včera, 24.3., jsem dostal zprávu, že jsem byl v kontaktu s pozitivně testovaným člověkem - a pozor, dne 11.3.No, když od pozitivního testu to trvá 13 dní (možná 10, posílají varování kontaktům i pár dní před testem), tak to nedává smysl: pokud jsem byl nakažen, tak smůla, ale rozhodně nemůžu už nijak omezit své kontakty nebo cokoliv, už je pozdě.Za to e-rouška nemůže, to je jen zoufalý stav trasování, kdy kód na e-roušku dostanete, až se k vám hygiena propracuje. Kdyby ten kód přišel rovnou s výsledkem testu nebo vypadl ze samotrasovacího formuláře, k něčemu by to bylo.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.