Vytáhněte Joy-Cony z šuplíku. U Androidů je využijete jako vzdálenou spoušť foťáku

Pokud vlastníte herní konzoli Nintendo Switch a smartphone s Androidem, můžete využít odpojitelné Joy-Cony i k něčemu navíc, než jen k hraní her na konzoli. Stačí je připojit přes Bluetooth připojit ke smartphonu, spustit nativní aplikaci pro focení, a od té doby začnou Joy-Cony suplovat dálkovou spoušť, resp. na dálku ovládat některé funkce fotoaplikace.

Jak Joy-Cony připojit k Androidu? Stačí je vytáhnout z Nintenda Switch, a podržet tlačítko uprostřed hrany, která se zasouvá k tělu herní konzole. Jakmile se čtveřice diod rozbliká, můžete se k Joy-Conu připojit přes Nastavení - Připojení - Bluetooth ve vašem smartphonu. Pro každý Joy-Con bude třeba tuto proceduru provést zvlášť. Tlačítko B slouží, stejně jako + nebo stisknutí pravého joysticku, k pořízení fotografie, klávesou A fotoaparát zavřete. Tlačítka X a Y zase přibližují nebo oddalují záběr.

Triggery ZR a ZL slouží pro přepínání mezi fotorežimy, Triggerem R přepínáte mezi přední a zadní kamerou, trigger L poslouží jako další tlačítko spouště. Kurzorový kříž levého Joy-Conu nemá žádnou funkci, levým joystickem však můžete ručně přecházet přes dotykové prvky ve fotoaparátu a středem potvrzovat, dostanete se tak např. do nastavení či k úpravě některých položek v hledáčku. 

Dálková spoušť pomocí Joy-Conu u Galaxy S21 Ultra:

Funkčnost Joy-Conů se však liší podle fotografické aplikace. V článku jsme si popsali funkčnost u Galaxy S21 Ultra s fotoaplikací od Samsungu, a je možné, že u jiných výrobců budou klávesy dělat něco jiného, popř. nebudou fungovat vůbec. Konkrétně u OnePlus 9 dálková spoušť nefungovala, což platilo i o zařízeních se základní fotoaplikací od Googlu. Je tedy možné, že u vašeho konkrétního modelu Joy-Cony fungovat nebudou. Pokud ale máte doma konzoli Nintendo Switch, za zkoušku nic nedáte...

Zdroj: Reddit

Diskuze (1) Další článek: Práce z domova oživila trh s tablety. Dominují iPady, v součtu OS vyhrává Android

Témata článku: , , , , , , , Foťák, Aplikace, Spoušť, Sup, F +, Reddit, Tlačítko, Šuplík, Nintendo Switch, Herní konzole,