Vyzkoušeli jsme 40W bezdrátovou nabíječku Huawei. Telefon může nabít rychleji než kabel

Huawei už několik měsíců na českém trhu prodává svoji nejvýkonnější bezdrátovovou nabíječku CP62. Jde o nabíjecí stojánek s technologií SuperCharge a maximálním výstupním výkonem 40 W. Ten momentálně dokáže naplno využít pouze smartphone Huawei P40 Pro+, se kterým jsme nabíjení vyzkoušeli.

Stojánek je poměrně těžký a robustní, váží okolo 200 gramů. To je dobře, protože i při položení těžšího zařízení, například tabletu, zůstává stabilní. Skelet je vyroben ze slitiny hliníku, odkládací plocha sklopená pod úhlem 60 ° vzhledem k vodorovné podložce je skleněná. Pod ní leží dvojitá indukční cívka, která zajistí dobíjení zařízení, ať už je na stojánek položené na výšku nebo horizontálně.

Protože zařízení dodává výstupní proud až 5 A (při maximálním výkonu 40 W), nemohl se výrobce spoléhat pouze na pasivní chlazení. V noze stojánku je proto umístěn poměrně velký větráček, jenž několika dutinami rozhání vzduch do celé konstrukce nabíječky. Při nabíjení na maximální výkon je větráček v provozu celou dobu a slabounce hučí. V nočních hodinách se pomocí umělé inteligence nabíjecí výkon automaticky sníží, aby větráček mohl běžet pomaleji a téměř neslyšně.

Aby bylo možné využít plný výkon dobíjecího stojánku, je potřeba jej do sítě připojit přes originální přibalený kabel i adaptér (s výkonem 65 W, stejný používá výrobce například k napájení notebooků). Podporovány jsou všechny telefony Huawei a Honor s bezdrátovým dobíjením a dále i ostatní značky smartphonů s technologií Qi. Plný výkon ale zatím dokáže využít již zmiňovaný Huawei P40 Pro+. Takhle vypadal dobíjecí cyklus jeho 4 200mAh baterie pomocí nabíječky CP62:

Úroveň nabití Čas (minut)
10% 4
20% 10
30% 16
40% 23
50% 29
60% 35
70% 41
80% 51
90% 60
100% 77

Telefon, stejně jako nabíječka se během hodinového dobíjení lehce zahřál, ale ne na nějak dramatickou úroveň. O nabíjení celou dobu informovala LED dioda v základně stojánku, která svítí během nabíjení bílým světlem. Pokud v nabíjení brání překážka, například kovový materiál, nebo je zařízení na stojánku nesprávně položeno, bílé světlo problikává.

Pokud lze využít maximální výkon, nabíjení s bezdrátovým stojánkem Huawei CP62 se rychlostí vyrovná rychlému dobíjení kabelem, obyčejné a slabší kabelové nabíječky hravě překoná. Menší nevýhodou je pouze poměrně úzká štěrbina na usazení zařízení – telefony s větší tloušťkou nebo v obalu tak nemusí v nabíječce úplně dobře sedět. Doporučená cena je 1 700 Kč.

Diskuze (2) Další článek: Konec průstřelům. Xiaomi se pochlubilo třetí generací poddisplejové selfie

Témata článku: Huawei, Technologie, Příslušenství, Nabíjení, Bezdrátové nabíjení, Qi, Vyzkoušeno, Nabíjecí podložka, SuperCharge, Huawei P40 Pro+, Nabíječka, Telefon, Kabel, Stojánek, Dobíjení, Čas, Výkon


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40