Mobilní asistent Gemini získal novou funkci – model Deep Research, který je určený ke komplexnímu pochopení složitých témat v aplikaci pro Android a iOS. Je dostupný předplatitelům prémiové verze a od ostatních modelů se liší v několika zásadních ohledech. Zatímco ostatní moduly reagují téměř okamžitě a poskytují stručné odpovědi, Deep Research při zadání textem nebo hlasem vytváří výzkumný plán, sbírá tematické webové stránky, analyzuje jejich obsah a nakonec zpracuje detailní zprávu na zadané téma. V horní části aplikace stačí přepnout na model „1.5 Deep Research“.




Gemini na mobilu zprostředkuje hloubkový průzkum zadaného tématu. Jen to několik minut potrvá
Funkci jsme vyzkoušeli na komplexním tématu „stěhování ptáků“. Po zadání začal Gemini prohledávat webové stránky pro relevantní informace – v našem případě jich našel 47 a následně je analyzoval. Přibližně po pěti minutách (zpracování může probíhat i u zamknutého telefonu) Gemini zjistil, že se jedná o obsáhlé téma, a požádal o upřesnění zadání pro zpracování studie. Při následném zpracování si rozšířil informační základnu na 73 webů, které nejprve prošel a poté analyzoval. Telefon nemusí být stále odemknutý – jakmile Gemini dokončí práci, upozorní vás notifikací.
Po dalších pěti minutách Gemini zobrazil notifikaci, která nás přesunula přímo do konverzačního vlákna. Zde se objevil výstup připravený k otevření. Výsledkem byla poutavě zpracovaná studie odpovídající na hlavní otázky, včetně zdrojů umístěných na jejím konci. U každé věty nebo tvrzení byl uveden odkaz na původní zdroj, což pomůže se zdrojováním. Takto zpracovaná zpráva může sloužit jako základ pro skutečný výzkum nebo hloubkovou analýzu. Pro lepší přehlednost obsahuje studie odrážky a tabulky, po vygenerování ji lze rychle sdílet nebo uložit do dokumentů.
Zdroj: Google Blog