Vyzkoušeli jsme náramek Honor Band 7. Získal si nás výdrží i dvoubarevným designem

  • Nový Honor Band 7 je univerzální fitness náramek
  • Zobrazí notifikace, změří sportovní výkony i zdraví
  • Chybí mu GPS, ale zato vydrží dlouho na jedno nabití

Honor začal na českém trhu prodávat další generaci svého chytrého náramku Honor Band 7. Navazuje na prodejně úspěšnou řadu předchůdců, a tak nás zajímalo, jakým směrem se posunul letošní nejnovější zástupce. Náramek se prodává ve třech barevných variantách (černá, růžová, bílo-zelená) za 1300 Kč.

Na testování jsme dostali vzhledově zřejmě nejzajímavější variantu se stříbrným tělem a dvoubarevným silikonovým páskem, jehož jedna část je zelená a druhá krémově bílá. Dohromady tento mix barev tvoří nečekaně elegantní kombinaci. K tomu pomáhají i celkově štíhlejší tvary náramku, který se tak nejlépe vyjímá na dámském zápěstí.

Klepněte pro větší obrázek
Honor Band 7 v provedení Emerald Green (zeleno-krémový pásek, stříbrné tělo)

Náramek je určen k monitorování základních zdravotních funkcí (srdeční tep, okysličení krve, kvalita spánku, míra stresu), trackování až stovky sportovních aktivit a zobrazování notifikací z připojeného smartphonu. K tomu všemu slouží na poměry náramku poměrně prostorný obdélníkový AMOLED displej s úhlopříčkou 1,47 palce a rozlišením 194 × 368 bodů. Displej má zcela dostatečný maximální jas a nově přibyla i funkce Always On známá spíše z chytrých hodinek. Díky ní máte stálý přehled o času, ale trochu víc vybíjí baterii, než kdyby displej po několika sekundách zcela pohasnul.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Výběr ciferníků • zobrazení widgetů • naměřené sportovní a zdravotní výsledky

Celkově je náramek lehký a subtilní, včetně řemínku váží necelých 30 gramů. To je i díky tomu, že neobsahuje žádné těžké materiály – tělo displeje se tváří sice jako kovové, ale jde o plastovou konstrukci s pokovenou stříbrnou texturou na povrchu. I když se tedy náramek jako kovový spíše jenom tváří, zpracování nepůsobí lacině. Díky odolnosti 5 ATM lze s náramkem i běžně plavat (ve sladké vodě), ale k potápění vhodný není.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Všechny tři prodávané barevné varianty, liší se barvou řemínku i těla náramku

Ani u letošní sedmé generace Honor Bandu se výrobce neodhodlal do náramku přidat GPS a další polohové služby, takže zařízení je v tomto směru zcela odkázáno na spárovaný smartphone. Abyste zaznamenali trasu svého běhu, je potřeba vzít telefon s sebou. Spolupráce mezi náramkem a telefonem probíhá přes aplikaci Honor Zdraví, která je klonem prakticky stejné aplikace Huawei Zdraví bývalé mateřské společnosti. Abyste náramek mohli spárovat, musíte si založit účet Honor ID, který je vám jinak k ničemu, takže je to jen zbytečné obtěžování uživatele.

Důvěrně známé prostředí i aplikace

Samotná aplikace není úplně dobře optimalizovaná, ani extra přehledná – zde je ještě rozhodně na čem zapracovat. Na druhou stranu obstará vše potřebné. Uchovává naměřené zdravotní hodnoty i přehledy absolvovaných cvičení, můžete na ní nastavit náramku jeden z mnoha nabízených ciferníků, provádíte skrz ni i aktualizaci softwaru samotného náramku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Prostředí dobře známe z chytrých hodinek a náramků Huawei

Prostředí náramku je uzavřené a opět se nápadně podobá prostředí chytrých hodinek a náramků značky Huawei. Systému se zde neříká Harmony OS jako u Huawei (žádné jméno jsme nikde nenašli), ale funkčně i designově je prakticky stejné. Z hlavní obrazovky se vertikálními posuvy pohybujete cyklicky po widgetech (zobrazují srdeční tep, počasí, ovládání hudby ve smartphonu), anebo dolů a nahoru (roleta se základním nastavením, přijaté notifikace). Do hlavní nabídky se dostanete stiskem jediného bočního tlačítka, pak už listujete vertikálním seznamem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aplikace Honor Zdraví slouží nejen k uchování naměřených zdravotních a sportovních hodnot, ale i k nastavení ciferníků a aktualizaci softwaru náramku

Výhodou uzavřenosti prostředí, do kterého nedostanete žádné další aplikace, je na druhé straně menší výpočetní náročnost. To se spolu s úsporností AMOLED displeje příznivě podepisuje na výdrži na jedno nabití – bez problému se dostanete na 8 dní. Pokud náramek máte prakticky jen na zobrazování času a notifikací, můžete se klidně přiblížit i ke dvěma týdnům. Nabíjí se přes magnetický konektor na dýnku, bezdrátově nelze.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Náramek se nabíjí pomocí dvoupinového magnetického konektoru

Podobně jako u předchozích generací je i Honor Band 7 spíše masový trackovací náramek pro méně náročné uživatele, kterým dobře poslouží k základnímu měření zdravotních funkcí a zobrazení notifikací. Hodí se i na občasné sportování, limitem je zde chybějící GPS, kvůli které je potřeba stále s sebou tahat smartphone. Výhodou je dobrá výdrž na jedno nabití, dostatečně velký i jasný AMOLED displej s Always On režimem i elegantní provedení a vcelku vkusné nabízené virtuální ciferníky.

Diskuze (13) Další článek: Pozor na malware FakeCalls. Vydává se za mobilní bankovnictví a nabízí falešné půjčky

Témata článku: Honor, , , , , , , , , Emerald, AMOLED displej, Harmony, Nabití, Notifikace, Honor ID, Emerald Green, Honor band, Fitness, Aplikace, Náramek,