Vyzkoušeli jsme nové Motoroly i rozšiřující kryty Moto Mods. Brzy půjdou do prodeje

  • Motorola má po veletrhu IFA kompletní portfolio
  • Kromě nové Moto X4 jsme si vyzkoušeli i další modely
  • Pro Moto Z2 jsou určeny i dva nové kryty Moto Mods

Motorola kromě nově představeného modelu Moto X4 vystavovala na nedávno uplynulém veletrhu IFA také zbylou část smartphonového portfolia, kterou představovala v průběhu letošního léta. V Berlíně jsme měli možnost prohlédnout si všechny nové telefony i rozšiřující kryty Moto Mods pohromadě. Většina novinek se brzy objeví v prodeji i na našem trhu.

Vlajkovou lodí je tenký kovový model Moto Z2 Force Edition s výkonným procesorem Snapdragon 835, velkým 5,5palcovým Quad HD (2K) AMOLED displejem a duálním fotoaparátem (12 + 12 Mpx). Slabším článkem je baterie s kapacitou pouze 2 730 mAh. Zařízení má být díky odolnému sklu ShatterShield a pevnému kovovému rámečku odolné vůči pádu. Do prodeje půjde během podzimu za 19 990 Kč.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Moto Z2 Force Edition je tenký jen 6 mm

Podobně jako loni, má i letos vlajková Motorola svoji odlehčenou verzi Moto Z2 Play. Design, velikost i materiály jsou podobné, ale menší je rozlišení displeje, slabší procesor, fotoaparát pouze s jednou čočkou. Zařízení naopak nešetří na paměti (4 + 64 GB) a mírně proti Moto Z2 Force Edition narostla i kapacita baterie. Zásadní výhodou je příznivá cenovka 11 990 Kč, která z Moto Z2 Play udělá dravce vyšší střední třídy. Předobjednávky už začaly.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Moto Z2 Play má sice o chlup slabší výbavu, ale zase bude výrazně levnější

Na oba uvedené modely (stejně jako na loňské Moto Z a Moto Z Play) pasují nově uvedené Moto Mods a samozřejmě celá sada těch loňských. Novinkou je kryt se sférickou kamerou Moto 360 Camera, jenž dokáže nahrávat 4K sférická videa nebo pořizovat panoramatické fotografie a obsah streamovat na sociální sítě. Tento kryt bude patřit k těm dražším s cenovkou 7 990 Kč a jeho dostupnost u nás zatím neznáme.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Moto 360 Camera bude poměrně drahý doplněk

Vášnivým hráčům mobilních her se bude líbit kryt Moto GamePad, který ze smartphonu udělá plnohodnotnou herní konzoli s ovládacími páčkami, joystickem i akčními tlačítky. Kryt se velmi pohodlně drží v ruce a navíc obsahuje baterii s kapacitou 1 035 mAh, jež průběžně dobíjí smartphone a prodlouží tak dobu hraní. Moto GamePad bude v prodeji za 1 990 Kč.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Moto GamePad výrazně zpříjemní hraní na smartphonu

Prohlédnout jsme si mohli také kovové smartphony střední třídy Moto G5s a Moto G5s Plus, které jsou v těchto dnech již v prodeji za 6 990, resp. 8 990 Kč. Smartphony s celokovovým zaobleným tělem mluví podobným designovým jazykem jako modely řady Z, obsahují procesory od Qualcommu, dostatek paměti a v případě vyššího modelu Moto G5s Plus také duální fotoaparát.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Moto G5s a G5s Plus jsou si hodně podobné. Plusová varianta je větší, výkonnější a obsahuje duální hlavní fotoaparát
Diskuze (1) Další článek: Xiaomi Mi Mix 2 znovu vypadá úžasně. Ukážeme vám i živé fotky přímo z Pekingu

Témata článku: Motorola, , , , , , , , , , , , Motorola Moto G5s, Motorola Moto G5s Plus, Gamepad, Odolné sklo, Slabý procesor, Pro +, Motorol, Sociální síť, Veletrh, Varianta, Sférické video, Kryt, Uplynulý veletrh,