Vyzkoušeli jsme rolovací mobil Tecno. Vysune se za 1,3 sekundy, v tablet se ale nepromění

Svůj rolovací koncept smartphonu Tecno Phantom Ultimate představil čínský výrobce z holdingu Transsion (ten je i majitelem v Česku známější značky Infinix) už loni v září. Funkční prototyp jsme zatím ale neměli možnost vidět, až teď na veletrhu MWC v Barceloně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Tecno Phantom Ultimate je koncept smartphonu s rolovacím displejem

Tecno je zkušený výrobce, takže příliš nepřekvapí, že jeho smartphone s rolovacím displejem je konstrukčně propracovaný a z krátkého zkoušení jsme rozhodně nenabyli dojmu, že by se měl rozbít nebo pokazit i přesto, že jeho součástí je citlivá konstrukce rolovacího displeje.

Ohebný panel se při aktivaci tlačítkem na horní hraně vysouvá ze zad telefonu přes boční stranu. Základní úhlopříčku displeje 6,55 palce tak lze vysunutím natáhnout na 7,11 palce. Výrobce uvádí, že vysunutí trvá pouhé 1,3 sekundy a ačkoli jsme tento čas na stopkách neověřovali nemáme důvod mu nevěřit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Plocha před vysunutím a po vysuntí rolovatelné části. Prostředí se nijak zásadně nezmění, zhuštěné ikony získají víc místa

Vysunutí totiž není příliš markantní a ve finále displej s úhlopříčkou něco málo nad sedm palců připomíná stále jen přerostlý telefon, místo aby se tento typ konstrukce využil na získání hybridního zařízení telefon–tablet. V úplném stavu tak nabízí rozlišení 2 296 × 1 596 pixelů, což na celé úhlopříčce stačí na slušnou jemnost 388 ppi. Vzhledem k nutné flexibilitě panelu se samozřejmě jedné o LTPO AMOLED displej.

Rolovací displej má využití i na zádech

Při pohledu na zadní stranu potom vidíme ještě úzký nudlovitý sekundární displej. Ten ve skutečnosti není samostatným pevným panelem, ale částí rolovacího displeje, který v tu chvíli zrovna není vpředu potřeba. Displej slouží jako ukazatel času a hlavních notifikací. Předpokládá se tedy, že telefon budete odkládat na přední stranu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Co je nutné Tecnu přičíst k dobru, je zpracování a celková kompaktnost. Navzdory vysouvací konstrukci má telefon tloušťku pouze 9,93 mm a telefon tak lze normálně držet v jedné ruce. Aby hrana, přes kterou se roluje displej, nepůsobila nějak nepříjemně hladce nebo nezvykle, je přes ni vyveden ochranný rámeček. Celkově působí telefon zajímavě, ale stále jde pouze o koncept (byť plně funkční), proto Tecno nekomunikuje žádnou cenu ani dostupnost.

Diskuze (8) Další článek: Nejdůležitější upgrade Wear OS hodinek za poslední roky. Hybridní rozhraní prodlouží výdrž až na čtyři dny

Témata článku: , , Česká republika, Výrobce, Panel, Úhlopříčka, Vysunutí, Telefon, Displej, Tecnu, Transsion, Koncept