Vyzkoušeli jsme šikovné podložky s MagSafe. Umí nabít iPhone, hodinky i sluchátka

Apple již několik let produktů podporuje bezdrátové dobíjení, ovšem technologií využívá hned několik, což není příliš praktické. iPhony či AirPody podporují tradiční standard Qi nebo vlastní Magsafe. U hodinek Apple Watch ale narazíte, jelikož zvládají jen vlastní proprietární řešení. 

Uživatelé tak musí používat zbytečně dvě nabíječky. Vyřešit to měla nabíječka AirPower, tu ale Apple nikdy nedokončil, což dalo prostor jiným výrobcům. Jedním z nich je například brněnská firma CubeNest, která má v nabídce hned několik alternativ. 

Na trhu najdeme dnes spousty bezdrátových nabíječek v různých cenových rozmezích, od nejlevnější až po prémiové. Zde hodně rozhýbal právě Apple s magnetickým nabíjením MagSafe. Ten je sice kompatibilní se standardem Qi, ale nejvíce z nějak benefitují právě iPhony. Co ale když chceme nabíjet více zařízení více a nechcete pro každý kupovat další nabíječku?

Máme tu dvojici nabíječek značky CubeNest 3 v 1 ve dvou různých provedení, které nabízí tradiční nabíjení Qi, magnetické dobíjení, ale hlavně také nabíjení pro hodinky Apple Watch. První je ve formě kvalitně zpracovaného hliníkového stojánku který je lehký  odolný. Ve spodní části můžeme najít nabíječku Qi a vpravo od něj kolébku na Apple Watch. MagSafe je pak přímo v samotném stojánku, přičemž je uživatelsky polohovatelný. Celkově tedy nabíječka zvládne dobít naráz iPhone , Apple Watch a třeba i sluchátka Airpods.

Nabíječka se chlubí výkonem až 20 W, ovšem ten z něj dostanete pouze při nabíjení skrze všechny tři nabíječky. Skrze Qi i MagSafe však nabídne výkon až 15W. Hodinky si musí vystačit s pomalejšími 5 W, což však na noční nabíjení stále bohatě stačí. Druhá nabíječka 3v1 je ve formě podložky. Ta je již plastová, což se projevilo i na ceně, ovšem alespoň s látkovým povrchem. Podložka má jednu magnetickou nabíječku kompatibilní s MagSafe a druhou nabíječku Qi.

Chybí však nabíjecí kolébka pro Apple Watch, kterou si musíte přikoupit a do podložky uchytit sami. Podložka má však výstup pouze USB-A, takže musíte mít nabíječku pro starší generaci hodinek. Výhodou této nabíječky je však vyšší výkon až 35 W ovšem, pouze pokud si zakoupíte silnější adaptér.

Rozdíl v nabíječkách je hlavně cenový. Ta ve formě stojánku vyjde na 1 699 Kč, ovšem sama o sobě nabije 3 zařízení naráz. Podložka je levnější za 1 099 Kč, ovšem s tím, že postrádá nabíječku pro Apple Watch a musíte použít vlastní. Komu stačí nabíjet pouze dvě zařízení naráz, může sáhnout i po levnější alternativě 2v1 s MagSafe a Qi.

Diskuze (8) Další článek: WhatsApp už funguje i na počítači. Tady je návod, jak si zprávy nastavíte z Androidu i iOS

Témata článku: , , , , , , , , , , , Sluchátko, Nabíječka, CubeNest, Podložka,