Vyzkoušeli jsme v Praze: Nubia My Prague a Z9

V Praze jsme vyzkoušeli nové telefony Nubia My Prague a Nubia Z9. Jak na nás zapůsobily? Mají šanci na úspěch?

Včera v Praze proběhla světová premiéra nové řady telefonů Nubia My Prague. Celá akce probíhala v příjemné atmosféře pražské kavárny Slavia, za přítomnosti významných lidí z české filmové a politické sféry. O představení telefonů se postarali zakladatelé společnosti Nubia Dr. Li Qiang a Ni Fei. Člověka ihned napadne, proč čínská společnost představuje telefon zrovna s názvem českého hlavního města. CEO společnosti prozradil, že ho k tomuto nápadu přivedla jeho dcera. Praha má totiž stejně jako telefony lidem odrážet krásu a umění.

Klepněte pro větší obrázek
Světová premiéra proběhla v pražské kavárně Slavia.

Telefony připomínají vzhledem nové iPhony a kvalitou zpracování do nich opravdu nemají daleko. Díky kovovému tělu, malé tloušťce (do 6 mm) a zaobleným rohům v ruce působí opravdu velice hodnotně, navíc jsou velice lehké (135 gramů). Zaujal nás také displej, který má 5,2", Full HD rozlišení a díky technologii Super AMOLED doslova září živými barvami.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Telefony zaujmou premiovým designem, který značně připomíná nové iPhony

My Prague se bude prodávat v několika barevných variantách, v bílo-zlaté, bílo-stříbrné a čistě zlaté. Přičemž zlatá a bílo-zlatá nabídnou 3 GB RAM, a 32 GB uložiště. U bílo-stříbrné si musíte vystačit pouze s 2 GB RAM a 16GB vnitřní pamětí. Obě varianty pohání osmijádrový Qualcomm Snapdragon 615. Při zkoušení jsme žádný rozdíl nezaznamenali, vše bylo naprosto plynulé a bylo dostatek paměti pro přepínání mezi spuštěnými aplikacemi. Při delším používání by se ale menší pamět mohla projevit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Různé barvy znamenají i odlišné paměti přístroje.

Telefony jsou zaměřeny hlavně na fotografování a nabízí velkou spoustu režimů pro focení. Základem je standardní aplikace fotoaparátu, která umožňuje fotit i v manuálním režimu. Dále tu je takzvaná multiexpozice, která umožňuje tvořit zajímavé fotografie. Nejvíce byla na konferenci prezentována funkce Light Painting, kde pomocí dlouhé expozice jste schopni vytvářet různé obrazce ze světlem. Velká pozornost byla také věnonovánována přední kameře. Ta má rozlišení 8 Mpx s pixely o velikosti 1,12 mikronu a světelností f/2,4. Zadní fotoaparát má rozlišení 13 Mpx a jedná se o snímač Isocell. Telefon také zvládá natáčet videa ve Full HD kvalitě.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Chlapci z Nubia si na mě vyzkoušeli funkci Light Painting

Kapacita baterie je 2 200 mAh, což je na telefon dané velikosti celkem málo, ovšem potěší, že už po 10 minutách nabíjení je telefon připraven na 5 hodin hovorů. My Prague disponuje dvěma hybridními sloty, do kterých můžete dát buď microSD kartu, micro SIM nebo nano SIM. Na telefonech beží Android ve verzi 5.0.2, jeho přítomnost však zastiňuje povedená grafická nadstavba Nubia UI 3.0. Jak bývá u jiných činských prostředí zvykem, i zde chybí nabídka aplikací a vše nalezenete pouze na plochách. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
nubia UI 3.0 je hodně podobné  jiným čínským nadstavbám.

Bohužel zde klady končí. Vzhledem k cenovkám telefonů 349 € (9 490 Kč) a 429 € (11 490 Kč) mají oba obrovský nedostatek, a tím je absence v česku nejpoužívanějších LTE pásem 800 a 900 MHz. Jelikož má být My Prague v budoucnu prodávána i u tuzemských operátorů, je možné, že Nubia vytvoří pro náš trh verze i s těmito frekvencemi.

Nubia Z9, aneb kam se poděly rámečky?

Na konferenci kromě modelu My Prague padla řeč i na nedávno představený model Nubia Z9, který nás už dříve zaujal tím, že nemá téměř žádné rámečky. Naživo tato designová vlastnost působí úchvatně a to hlavně díky tomu, že displej je po stranách zahnutý a vypadá to, jakoby se napojoval přímo na rámeček telefonu. Stejně jako u modelu My Prague zde běží Android 5.0.2 s nadstavbou Nubia UI 3.0, je ale sladěna do úplně jiných barev a na první pohled se tak může zdát, že se jedná o jinou verzi.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Okraje bez rámečků mají dokonce i své funkce, například přejetím prsty po obou hranách snížíte jas apod.

Uvnitř přistroje nalezneme nejnovější čipset Qualcomm Snapdragon 810 s nevalnou pověstí. Během chvíle co jsem telefon používal jsem však žádné přehřívání nezaznamenal. Spolu se zbytkem výbavy se tak jedná o velmi povedenou vlajkovou loď výrobce. Bohužel stejně jako u modelu My Prague chybí podpora LTE pásem 800 a 900 MHz. O dostupnosti telefonu u nás zatím nevíme, ale je dost pravděpodobné, že se zde objeví spolu s Nubia My Prague.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Stejně jako u modelu My Prague najdeme i zde Android 5.0.2 s nadstavbou nubiaUI 3.0
Diskuze (22) Další článek: TSMC už vyrobilo první 10nm testovací čip Cortex-A57

Témata článku: Nubia, , , Nubia My Prague, Nubia Z9, Celá akce, Paint, Full HD kvalita, Prague, Velká pozornost, Dcera, Světová premiéra, Nejnovější čipset,