VYZKOUŠENO: Co umí levná bezdrátová nabíječka z Lidlu

Že obchodní řetězec Lidl není jen o bramborách a chlebu je jasné už delší dobu, občas totiž prodejce překvapí i nějakým zahradním nářadím, technikou pro kutily nebo i něčím pro geeky. Tentokrát je bezdrátová nabíječka Silvercrest s velmi lákavou cenou 349 Kč.

Nabíječka je kompatibilní s technologii Qi, což je standard podporovaný napříč výrobci, takže byste neměli mít problém s libovolným telefonem. Stran provedení se mi moc líbí textilní potah, který nejen že hezky vypadá, ale hlavně nepoškrábe záda telefonu. Má to bohužel i své stinné stránky: moderní hladká skleněná záda telefonů na tomto povrchu perfektně kloužou. Sice pomalu, ale vytrvale. Zkoušel jsem nabíjet Samsung Galaxy Note 9 a s ním to šlo bez problémů, ale třeba Huawei P30 Pro i kvůli vystouplé trojici čoček pomalu klouzal dolů a telefon tak bez dalšího zajištění prakticky nejde nabít. Případně bude potřeba použít nějaké pouzdro.

Z druhé strany má nabíječka kov, který je opět docela hladký, ale po stole neklouže. Z nabíječky pak vede 1,5m dlouhý kabel s koncovkou USB-A. Zdroj v balení nehledejte, je tu už jen návod.

Nabíječka umí dva výkonové módy: 5 a 10 W. Základní 5W režim budu fungovat, pokud připojíte zdroj v s napětím 5 V, a můžete to být klidně i silný zdroj s proudem 2,4 A. Vyšší 10W režim potřebuje 9 V a proud minimálně 1,7 A, což dnešní rychlonabíječky hravě splňují. Bohužel ale ne všechny. Silvercrest jsem testoval se Samsung Galaxy Note 9, kde dává originální nabíječka 9 V a 1,67 A, bezdrátová nabíječka tak fungovala jen na 5W. Pro druhé měření jsem použil zdroj Axagon ACU-QC5, který je certifikovaný pro Quick Charge 3.0 a umí 9 V a 2 A. Rozdíl v době nabíjení je pak více než hodina!

Nabíjení Samsung Galaxy Note 9 z 15 na 90 %

  • Originální Samsung nabíječka + kabel: 1 h 10 m
  • Originální Samsung nabíječka + Silvercrest Qi: 2 h 51 m
  • Axagon ACU-QC5 nabíječka + Silvercrest Qi: 1 h 50 m

Za 349 Kč asi není potřeba moc přemýšlet, za ty peníze je nabíječka skvělá. 10 W sice není nejvyšší hodnota na trhu, ale více než dostačuje. A ještě jednu věc musím ocenit, nabíječka o sobě nedává vůbec vědět, žádné pískání nebo něco podobného, ostatně zvukové oznámení o započetí nabíjení obstará telefon, ale libí se mi jednoduchá a decentní LED signalizace, která je buď modrá, když se telefon nabíjí, nebo zelená, když je hotovo.

Diskuze (24) Další článek: Potvrzeno! Facebook umožní chatování napříč Messenger, Instagram a WhatsApp

Témata článku: Nabíjení, Qi, Bezdrátové nabíjení, Lidl, Nabíjecí podložka, Vyzkoušeno, Silver, Lidl Shop, Telefon, Originální Samsung, Obchodní řetězec, Lid, Bezdrátová, Nabíječka


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid