Vzpomínáme na první smartphone. Před 24 lety jej vyrobilo IBM

Připomínáme si výročí, které musí udělat radost každému Mobilmaniakovi. Je to již 24 let, kdy americká společnost IBM začala prodávat první chytrý telefon na světě. Jmenoval se Simon Personal Communicator a na pohled nejvíc připomínal sluchátko od tehdy oblíbených autotelefonů. Místo klávesnice ale obsahoval rezistivní dotykový monochromatický displej se zeleným podsvícením a k jeho ovládání sloužil stylus.

V této době se ještě označení smartphone nepoužívalo, navíc dnešní chápání pojmu posunulo význam slova k telefonům s operačním systémem rozšiřitelným o aplikace. Tehdy ovšem Simonu stačilo, že kromě telefonování nabídl například kalendář, rychlé poznámky, fax a dokonce e-mail. Telefon, který trpěl nízkou výdrží na baterii, byl i na tehdejší poměry pořádná cihla, vážil okolo půl kila. Prodával se za 900 dolarů pouze ve Spojených státech, kde si jej během dvou let našel zhruba 50 tisíc zákazníků.

IBM Simon se objevil v thrilleru Síť se Sandrou Bullock v hlavní roli:

Diskuze (4) Další článek: Zpátky do školy! Samsung sleví učitelům a studentům s ITIC/ISIC až 10 procent

Témata článku: , , , , , , Rychlá poznámka, Půl kila, Dnešní smartphone, Zelené podsvícení, SMA, Pře, Mobilmaniakovi, Telefon, K telefonování, První smartphone, Monochromatický displej, Cihla, Tehdejší poměry, Thriller, VZP, Smartphone, Dolar, Simon, Hlavní role,