Wanda - když chcete mít vše v jednom

Wanda není zkomolené jméno medvídka, ale důmyslný přístroj kombinující tři zařízení v jednom. Nechybí mu Bluetooth, WiFi či GPRS a to vše v kombinaci s PDA. Krátce jej můžeme označit za vyspělejší MDA.

Wanda

Pod kódovým označením Wanda nebo-li Wireless Any Network Digital Assistant, prezentuje Texas Instruments své řešení pro mobilní komunikaci. Jedná se o vůbec první zařízení, které má integrovanou podporu bezdrátové sítě WiFi, Bluetooth a technologii GSM/GPRS.

Jaká Wanda tedy je, co umí a kdy se s ní setkáte? Podle posledních informací bude tento zajímavý a kompaktní přístroj na trhu už během dubna. Bohužel o osudu českého trhu lze zatím jen spekulovat, neboť přednost dostanou ty výkonnější. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Wanda je ve své podstatě kapesní počítač vybavený o pár nezvyklých doplňků. Jeho rozměry nevybočují ze zavedených rozměrů běžných PDAček - 117.7 x 74.4 x 20 mm a podobně je na tom i jeho poněkud vyšší hmotnost – 174 gramů. Hlavním ovládacím prvkem Wandy je velký dotykový QVGA displej s rozlišením 240 x 320 pixelů. V útrobách tiše přede procesor OMAP1510, kterému sekunduje dostatečný pamatovák o velikosti 64 MB. Ta lze v případě nutnosti rozšířit pomocí paměťových karet SD/MMC. Avšak přístroj od konkurence odlišují následující parametry:

Jedním z nejdůležitějších je jistě Bluetooth, následovaný bezdrátovou sítí WiFi. Konektivitu uzavírá GSM s GPRS. Pro spojení s okolním světem však může využít i prozaičtější způsoby jakými jsou IrDA nebo USB.

Další s „maličkostí“, která ještě u PDA nezdomácněla, je integrovaná 0,5 MB kamerka s rozlišením 800 x 600. A to už je solidní rozlišení.

Celý systém „běží“ na nové verzi Microsoft Pocket PC 2003 a Li-Pol baterie s kapacitou 1900 mAh jej udrží při životě až 450 hodin. Detaily o výdrži spolu s dalšími parametry naleznete níže.

Klepněte pro větší obrázek
Podrobné parametry novinky Wanda

Diskuze (21) Další článek: Mobilní legrácky: veselé příhody s mobilem

Témata článku: Mít