Wanda - když chcete mít vše v jednom

Wanda není zkomolené jméno medvídka, ale důmyslný přístroj kombinující tři zařízení v jednom. Nechybí mu Bluetooth, WiFi či GPRS a to vše v kombinaci s PDA. Krátce jej můžeme označit za vyspělejší MDA.
Wanda - když chcete mít vše v jednom

Wanda

Pod kódovým označením Wanda nebo-li Wireless Any Network Digital Assistant, prezentuje Texas Instruments své řešení pro mobilní komunikaci. Jedná se o vůbec první zařízení, které má integrovanou podporu bezdrátové sítě WiFi, Bluetooth a technologii GSM/GPRS.

Jaká Wanda tedy je, co umí a kdy se s ní setkáte? Podle posledních informací bude tento zajímavý a kompaktní přístroj na trhu už během dubna. Bohužel o osudu českého trhu lze zatím jen spekulovat, neboť přednost dostanou ty výkonnější. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Wanda je ve své podstatě kapesní počítač vybavený o pár nezvyklých doplňků. Jeho rozměry nevybočují ze zavedených rozměrů běžných PDAček - 117.7 x 74.4 x 20 mm a podobně je na tom i jeho poněkud vyšší hmotnost – 174 gramů. Hlavním ovládacím prvkem Wandy je velký dotykový QVGA displej s rozlišením 240 x 320 pixelů. V útrobách tiše přede procesor OMAP1510, kterému sekunduje dostatečný pamatovák o velikosti 64 MB. Ta lze v případě nutnosti rozšířit pomocí paměťových karet SD/MMC. Avšak přístroj od konkurence odlišují následující parametry:

Jedním z nejdůležitějších je jistě Bluetooth, následovaný bezdrátovou sítí WiFi. Konektivitu uzavírá GSM s GPRS. Pro spojení s okolním světem však může využít i prozaičtější způsoby jakými jsou IrDA nebo USB.

Další s „maličkostí“, která ještě u PDA nezdomácněla, je integrovaná 0,5 MB kamerka s rozlišením 800 x 600. A to už je solidní rozlišení.

Celý systém „běží“ na nové verzi Microsoft Pocket PC 2003 a Li-Pol baterie s kapacitou 1900 mAh jej udrží při životě až 450 hodin. Detaily o výdrži spolu s dalšími parametry naleznete níže.

Klepněte pro větší obrázek
Podrobné parametry novinky Wanda

Diskuze (21) Další článek: Mobilní legrácky: veselé příhody s mobilem

Témata článku: MítPřehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Hráči fotí v dalekých galaxiích, nový Ratchet je nejhezčí hrou současnosti

Hráči fotí v dalekých galaxiích, nový Ratchet je nejhezčí hrou současnosti

Nový Ratchet & Clank je tu a ukazuje, jak krásně mohou hry nové generace vypadat. Vyrazili jsme tedy s foťákem do galaxií pochytat krásné snímky.

Michal Maliarov
Ratchet & Clank: Rift ApartGalerie
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Trailer na Hood: Outlaws & Legends z vás udělá legendy loupežníků

Trailer na Hood: Outlaws & Legends z vás udělá legendy loupežníků

Nejnovější týmová akce tlačí na marketingovou pilu.

Michal Maliarov
Hood: Outlaws & LegendsVideo