watchOS 8: Hodinky od Applu se naučí rozpoznat nový trend a upozorní na problém

  • Apple představil nový operační systém watchOS 8
  • Hodinky Apple Watch díky němu získají řadu funkcí
  • Evidentní je například snaha o navození duševní rovnováhy

Apple na konferenci WWDC představil novou verzi operačního systému pro chytré hodinky, watchOS 8 přináší mnoho nových funkcí hlavně pro zdraví a fitness.

Díky této aktualizaci budou hodinky Apple Watch schopné nejen více dbát na zdraví svých nositelů, ale přinesou i řadu funkcí usnadňujících běžný život. Evidentní je snaha o navození duševní rovnováhy či širší podpora hledání ztracených zařízení.

Novinky ve watchOS 8

Apple Watch 6 budou schopné fungovat jako digitální klíče k vybraným automobilům. Díky podpoře Ultra Wideband s nimi bude možné auta nejen odemykat, ale také nastartovat. Bude je také možné použít k odemykání podporovaných zámků v domácnostech, kancelářích a dalších prostorách.

Kromě toho se na Apple Watch chystá také podpora ukládání reálných dokladů totožnosti, díky níž by mělo být například možné projít přes bezpečnostní kontrolu na letišti pouze s hodinkami na zápěstí. Od podzima to bude možné ve vybraných státech USA a nepředpokládáme, že bychom se v dohledné době dočkali i u nás.

V ekosystému Apple hraje stále větší roli chytrá domácnost. Promítne se to i ve watchOS 8, kde uživatele čeká přepracovaná aplikace Domácnost (Home). Nová verze bude umět ovládat spotřebiče v různých místnostech a přináší také možnost zobrazit obraz z kamer s podporou HomeKit přímo na hodinkách. Aplikace také přidá novou funkci Intercom, umožňující posílat hlasové zprávy do zařízení HomePod v domácnosti.

Zdraví a fitness

Nová verze watchOS přinese celou řadu vylepšení v oblasti fitness a zdraví. Začněme prvky zaměřenými na duševní zdraví a pohodu, konkrétně dechovými cvičeními, která dostanou plynulejší a uvolněnější animace, jež mají za cíl vyčistit mysl.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

K dispozici bude také nový druh zážitku nazvaný Reflect. Seance Reflect obsahují pokyny, které uživatelům pomáhají vracet se ke šťastným a uvolněným vzpomínkám. V této souvislosti Apple do watchOS 8 přidává dva nové typy cvičení: Tchaj-ťi a Pilates. Tyto tréninky jsou vhodné jak pro fyzickou kondici, tak pro duševní cvičení a pomáhají uživatelům se více uvolnit.

Další vylepšení se týká sledování spánku – hodinky s watchOS 8 budou nově měřit průměrnou dechovou frekvenci (tj. počet nádechů a výdechů za minutu) v době, kdy jejich nositel spí. Dýchání úzce souvisí s kvalitou spánku a uživatelé tak získají další metriku pro jeho vyhodnocení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Co se týče cvičení, zde Apple Fitness+ přidá ve watchOS 8 podporu režimu obrazu v obraze a také bude možné pozastavit a obnovit cvičení z jakéhokoli zařízení. Kromě toho budou k dispozici nové možnosti filtrování tréninků.

Zajímavá je kombinace funkcí Walking Steadines a Trends. Hodinky pomocí senzorů dlouhodobě sledují styl naší chůze, takže pak dokáží identifikovat změnu, nový trend, potenciální zdravotní problém. Upozorní uživatele, a ten se pak může pídit po řešení.

Možnosti přizpůsobení

Podle Applu je mezi uživateli nejoblíbenější ciferník s vlastní fotografií, proto přidává do hodinek nový ciferník Portrét (Portrait). Ten by měl nabídnou viditelný rozdíl v hloubce ostrosti mezi osobou v popředí a pozadím obrázku.

Apple také vylepšuje aplikaci Fotky o nový způsob prohlížení, kromě toho bude možné sdílet fotografie prostřednictvím aplikace Pošta nebo Zprávy. Když už mluvíme o aplikaci Zprávy, tak v té budou moci uživatelé v rámci jedné zprávy kombinovat text, emoji a čmárání.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pokud používáte diktování hlasem, pak jistě využijete novou možnost dodatečně změnit zadaný text. A pokud vám slova nestačí, pak určitě oceníte, že Apple do aplikace Zprávy přidává také podporu GIFů z internetu. V hodinkách Apple Watch bude nově aplikace Kontakty, takže bude snazší zahájit novou konverzaci nebo někomu zavolat.

Další novinky

Mezi další nové funkce watchOS 8 patří Assistive Touch – dříve oznámené usnadnění přístupu, jež umožňuje pohyb v uživatelském rozhraní pomocí gest jednou rukou. Podporováno je také více časovačů, kterým lze pomocí Siri přidělit různé názvy.

V nabídce hodinek také přibudou dvě nové aplikace: Najít zařízení a Najít položky. Ty umožní uživatelům vyhledávat položky s AirTagem v síti Find My nebo najít ztracená zařízení, která mají stejné Apple ID.

Aplikace Počasí přidává podporu upozornění na nepříznivou meteorologickou situaci a upozornění na srážky v následující hodině. Konečně aplikace Hudba přinese podporu sdílení skladeb, alb a playlistů prostřednictvím programů Pošta a Zprávy.

Diskuze (13) Další článek: Žlutý závoďák míří do Evropy. Realme GT se Snapdragonem 888 bude stát jen...

Témata článku: Aplikace, Chytré hodinky, Zdraví, Apple Watch, Hodinky, Operační systémy, Internet, USA, WWDC, Siri, watchOS, HomePod, watchOS 8, Trend, Operační systém, HomeKit, Portrait, Uživatelé, Fitness, Řada funkcí, Trends, Zprávy, Finda My, Portrét, Domácnost


Určitě si přečtěte

Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 17

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze