Wear OS 2 pomalu zavírá krám. Po resetu nefungují poznámky ani Google Mapy, a brzy bude hůř

  • Google připravil novou verzi aplikací Google Map a Google Keep
  • Pokud si resetujete Wear OS 2 hodinky, už je nesputíte
  • Je to jen čirá náhoda, nebo taktika, jak vás přimět k upgradu?

Google začíná pozvolnou transformaci na systém Wear OS 3, a doplatí na to uživatelé starší verze hodinkového systému. Tedy za předpokladu, že na jejich hodinky nedorazí update na nejnovější verzi Wear OS 3. Ta je totiž postavena na základech Androidu 11, a aktualizované verze populárních aplikací od Googlu si právě tuto metu berou jako naprosté minimum. Ve starším Wear OS 2, který vychází z Androidu 9, tak aplikace už nespustíte.

Stávajících uživatelů se změna nedotkne, všechny stažené aplikace mohou používat i nadále. Jenže, pokud budou mít hodinky problém a bude je třeba obnovit do továrního nastavení, budete u starších Wear OS modelů hodně překvapeni. V současné době si totiž už nově nestáhnete aplikaci Google Mapy ani poznámkovník Google Keep. U obou aplikací se dočtete, že nejsou s vašimi hodinkami kompatibilní, protože v nich běží starší generace systému.

Klepněte pro větší obrázek
Google „nenásilnou“ formou přesvědčuje uživatele starších hodinek o nutném upgradu. Pokud na hodinky nedorazí update, zřejmě budete pomalu přicházet o aplikace...

Není úplně jasné, zda měl Google při updatu svých hodinkových aplikací cíl odlákat stávající uživatele platformy Wear OS 2, kterých rozhodně není málo. Je sice možné, že se někteří uživatelé dočkají systémového updatu, většina však bude muset zřejmě sáhnout po nové generaci hodinek s poslední verzí systému. Třeba po Pixel Watch, Galaxy Watch4 nebo po Galaxy Watch5.

Ve „starém“ Wear OS zatím ještě fungují základní aplikace Google, Gboard, Fit, Peněženka, Zprávy, Fotoaparát, Hodiny, Wear OS by Google Smartwatch a YouTube Music. Už z dřívějška bylo jasné, že se do nich nedostane nová podoba aplikací Google Home ani Kontakty, nová podoba aplikace Telefon a Počasí pak společně s vylepšeným Assistantem přistála jen na Wear OS 3.

Jak v Česku zaplatit hodinkami s Wear OS:

Je navíc možné, že postupem času budou ve stylu Material You přepracovány i další aplikace od Googlu, a pokud bude kompatibilita opět nastavena na Android 11, u starších modelů hodinek je (po resetu) už nikdy nespustíte. 

Zdroj: 9to5google

Diskuze (12) Další článek: Evropská komise pustí 5G do letadel. Z mobilu na palubě se k internetu připojíte stejně jako na zemi

Témata článku: Google, , , , , , , , , , Google Smartwatch, Google Mapa, Poma, Aplikace, Krám, Peněženka, Reset, Česká republika, Assistantem, Verze, Google Keep, Uživatelé,