Wear OS Developer Preview: novinky z Androidu P půjdou i do hodinek

Google před pár dny přejmenoval název systému určeného nositelnostem. Místo Androidu Wear si tak zvykáme na označení Wear OS by Google. Google na svém blogu také informoval o jeho blížící se aktualizaci. Hodinky se v rámci aktuální testovací verze Developer Preview mohou těšit na vybrané novinky z připravovaného Androidu P.

Nová verze systému Wear OS je sice zatím určena pouze vývojářům, a to pouze pro hodinky Huawei Watch 2 a Huawei Watch 2 Classic, dává však alespoň základní představu o tom, na co se můžeme těšit ve finální aktualizaci. První novinkou je tmavé systémové schéma včetně tmavého pozadí při zobrazení notifikací. Aplikace u hodinek nově nebudou moci běžet na pozadí, pouze tehdy, když budou hodinky nabíjeny.

Bluetooth, Wi-Fi, rádia a další snímače budou nově deaktivovány, jakmile hodinky vyhodnotí, že již nejsou delší dobu nasazeny na zápěstí. A pokud u hodinek deaktivuje Bluetooth, hodinky se již automaticky nebudou připojovat k Wi-Fi. Jen tehdy, pokud budou aplikace vyžadovat připojení k internetu, nebo pokud budou hodinky na nabíječce.

Změny v systému Wear OS zcela jasně směřují k větší výdrži hodinek na jedno nabití. Google dodává, že ve finální verzi bude novinek ještě více. Nové funkce a vylepšení má v plánu přidávat „za běhu“. Pokud máte jedny ze zmiňovaných hodinek značky Huawei a chcete si vyzkoušet aktualizaci, která je primárně určena jen pro vývojáře, přesné instalační instrukce naleznete zde.

Představení Wear OS by Google z pohledu vývojářů:

Diskuze (2) Další článek: Jako Fénix z popela. První novodobé smartphony slavné značky Palm nabídne Verizon

Témata článku: Google, Huawei, Android, Wear OS, Hodinky, Wi-Fi, Wearables, Update, Nositelnosti, Developer Preview, Velká výdrž, Základní představa, Pře, Novinky, Novinka, Vývojář, Aktualizace, Nová funkce, Wear, Finální verze, Dlouhá doba, Bluetooth hodinky, Hod, Tmavé pozadí, První novinka


Určitě si přečtěte

Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze