Wear OS drží nad vodou Samsung, který posílil v segmentu hodinek. A Google si může mnout ruce

Agentura Counterpoin Research publikovala statistiky nositelností za uplynulé třetí čtvrtletí, z nichž vyplývají zajímavé závěry. Ukazuje se, že z užší spolupráce Googlu a Samsungu profitovaly obě firmy rovným dílem. V prvním případě si výrazně přilepšil operační systém Wear OS. Zatímco v první polovině letošního a koncem loňského roku systém s marketsharem nepřesahujícím 4 procenta spíše paběrkoval, nyní se se 17% podílem na trhu dostal těsně za WatchOS! A takto těsný rozdíl mezi oběma hodinkovými systémy ještě nikdy nebyl.

A vsázka na Wear OS zase pomohla Samsungu, který meziročně navýšil svůj podíl na trhu nositelností o čtyři procenta. Není s podivem, že za vším stojí nová řada hodinek Galaxy Watch4, která se nabízí ve dvou variantách (základní a Classic s otočnou lunetou), a v obou případech ve dvou velikostech těla. Podle Counterpointu je silným prodejným artiklem mimo Wear OS (a zprovoznění bezkontaktních plateb na celé řadě nových trhů) měření tělesného tuku,

Jihokorejcům se tak podařilo stáhnout náskok Applu, jehož podíl na trhu meziročně klesl o šest procent. Samsung zřejmě rostl i na úkor Huawei, který v segmentu nositelností meziročně začíná pomalu vyklížet pozice. Čínskou značku totiž potkal pád ze 14 procent na pět.

Google sice ve třetím čtvrtletí vypadá jako jasný vítěz, mimo Samsungu, který pustil do oběhu novou verzi Wear OS, však výrobce zatím mlčí. Stále čekáme na hodinky Pixel Watch a také na to, až Google umožní využívat novou verzi systému i dalším výrobcům. Ti totiž musí v současné době uvádět na trh hodinky se zastaralým Wear OS 2, která má spoustu bugů a nedodělků a na modernější systémy v hodinkách už jednoduše nestačí.

V Česku už funguje placení s Wear OS hodinkami:

Zdroj Counterpoint

Diskuze (2) Další článek: Autodiagnostika Androidu aneb když si problémy hardwaru zjistí telefon sám

Témata článku: Apple, Google, Huawei, Samsung, , , , , , , , , , , , Samsun, Surge, Segment, Trh, Podíl, Systém, Česká republika, Counterpoin Research, Zprovoznění