Webová aplikace Water Out of Speaker se vzhlédla v hodinkách Apple Watch, a přichystala si podobný přístup i pro jakýkoliv smartphone. O čem je řeč? O funkci, která z reproduktorů telefonu dostane vodu, zbytkovou vlhkost a nečistoty. Stejně jako u hodinek k tomu stačí jen zvuk, který generuje vibrace o specifické frekvenci (165 Hz), a ten si pustíte přímo na webu. Stačí si jen v mobilu načíst webovou stránku, stisknout tlačítko, chránit si uši a počkat, než se čištění dokončí.

K odstranění vody a prachu z reproduktoru stačí na níže uvedených webových stránkách stisknout jedno ze dvou tlačítek a pro jistotu se vzdálit od hlasitě znějícího telefonu
Pokud však i vás zajímá, jak celé řešení funguje, stačí se přes mobil s libovolným operačním systémem proklikat na webovou stránku wateroutofspeaker.com. Hned na začátku stránky máte k dispozici dvě tlačítka se zvuky, stačí je stisknout a počkat, až zvuk dozní. V prvním případě si počkáte čtyři minuty, v případě druhém dvojnásobek času. Vývojáři doporučují nastavit vyšší hlasitost telefonu, ovšem ta může být pro vaše uši (stejně jako pro ty moje) hodně nepříjemná, a také umístit telefon tak, ať jeho reproduktor směřuje směrem dolů. S kapalinami a nečistotami vám společně se zvukem pomůže i gravitace.
Telefon zaneste do jiné místnosti
Vývojáři, který stojí za touto webovou aplikací v tiskové zprávě uvádějí, že neodolný telefon už nebude nutné po vynoření z vody zachraňovat vysoušením v misce s rýží. Jenže, už název samotné aplikace napovídá, že je určena jen pro odstranění kapalin z oblasti reproduktoru, a to primárně u odolných telefonů, u nichž může voda způsobit problémy s kvalitou zvuku. Pokud utopíte neodolný telefon, je postup nouzové záchrany trochu jiný.
Zpomalené záběry funkce u Apple Watch
U hodinek Apple Watch využívá režim pro odstranění zbytkové vody z reproduktoru 196Hz frekvenci, a to v rámci deseti opakování. Slow motion záběry můžete vidět na tomto videu.
Se zvukem ale opatrně, v ideálním případě si nasaďte sluchátka nebo telefon v průběhu „vytahování vlhkosti“ odneste do jiné místnosti. Linou se z něj sinusové vlny, které mohou při dlouhodobém poslechu, a to i při nižších hlasitostech, poškodit sluch. Ostatně, identické varování najdete třeba i u tohoto YouTube videa, které slouží ke stejnému principu. A v komentářích se dočtete i reakce uživatelů, kterým 165Hz zvuk pomohl vyřešit problémy s mobilním reproduktorem.
Čištění reproduktoru zvukem, ať už webovou aplikací nebo videem na YouTube, samozřejmě provádíte jen na své vlastní riziko.
Zdroj: Newswires